Смендес III

Смендес III (д/н —бл. 874 до н. е.) давньоєгипетський політичний діяч, верховний жрець Амона у Фівах бл. 884—874 роках до н. е. Ім'я «Смендес» є еллінізованій формою єгипетського імені «Несбанебджед».

Смендес III
Несбанебджед III
Статуетка, яка зображує верховного жерця Амона Смендеса, можливо Смендеса III
Давньоєгипетський фараон
Панування 884-бл.874 року до н. е., 
XXII династія
Попередник Іувелот
Наступник Харсієс I
Тронне ім'я (преномен): ḥm nṯr tpi n imn rˁ i mn š š n ḵ nisw bȝ nb ḏd  — Хемнечер-тепіенамонра ... Нісубанебджедет 
"Перший Пророк Амон-Ра...Несбанебджед



Власне ім'я (номен): Nsw-b3-nb-ḏdt 
Несбанебджед 
«Бенебджедет, Володар Мендеса»

 








Батько Осоркон I
Мати Ташедхонсу
Помер бл. 874 до н. е.

Життєпис

Син фараона Осоркона I та цариці Ташедхонсу. Про дату народження немає відомостей. Стосовно початкової кар'єри нічого невідомо. Після смерті свого брата Іувелота отримав посаду Верховного жерця Амона та намісника Верхнього Єгипту. Це відбулося близько 884 року до н. е. Як Верховного жерця Амона Смендеса III представлено у «Текстах ніломер» в Карнаці, де він вказується також як син царя Осоркона.

Про каденцію Смендеса III майже нічого не відомо. Відомо, що він продовжив практику, започатковану його попередником. Втім ім'я фараона Такелота I опускалося в офіційних написах, про що свідчать Тексти ніломер. Низка дослідників вважають, що це сталося внаслідок якогось внутрішньодинастичного конфлікту, що відбувся у Верхньому Єгипті.

Помер Смендес III близько 874 року до н. е. Можливо його було повалено внаслідок повстання місцевої знаті. Новим Верховним жерцем став небіж Харсієс I.

Джерела

  • Kenneth Kitchen, The Third Intermediate Period in Egypt (1100—650 BC), 1996, Aris & Phillips Limited, Warminster, ISBN 0-85668-298-5
  • Thomas Schneider: Lexikon der Pharaonen. Artemis & Winkler, München 1997, ISBN 3-7608-1102-7, S. 221.
  • Gerard Broekman. The Nile Level Records of the Twenty-Second and Twenty-Third Dynasties in Karnak. Journal of Egyptian Archaeology 88 (2002), pp. 170—173.
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.