Смирнов Дмитро Миколайович (священнослужитель)

Дмитро Миколайович Смирнов — (1951-2020) священнослужитель Російської православної церкви (митрофорний протоієрей), церковний і громадський діяч. Настоятель храму святителя Митрофана Воронезького на Хуторський і ще семи церков в Москві і Московській області. Постійний гість програми «Бесіди з батюшкою» на телеканалі «Союз»[1], ведучий програми «Діалог під годинником» на телеканалі «Спас»[2], раніше вів програму «Російська година». Веде також програми «Благовіщення» на радіо «Радонеж». Засновник і лідер[3] проекту «Окремий дивізіон» — православного руху, що займається захистом сімейних цінностей, протидією ювенальної юстиції і боротьбою з абортами.

Смирнов Дмитро Миколайович
Народився 7 березня 1951(1951-03-07)
Москва, СРСР
Помер 21 жовтня 2020(2020-10-21) (69 років)
Москва, Росія
Країна  СРСР
 Росія
Діяльність священник
Alma mater Sholokhov Moscow State University for Humanitiesd, Московська духовна семінаріяd і Московська духовна академія
Знання мов російська
Конфесія православна церква
Батько Q105815642?
Нагороди
Сайт dimitrysmirnov.ru

Відомий своєю місіонерської роботою і різкими висловлюваннями на адресу лібералів. З 2001 по 2013 рік був головою Синодального відділу по взаємодії зі збройними силами та правоохоронними установами. 12 березня 2013 призначений першим заступником голови та керівником апарату Патріаршої комісії з питань сім'ї та захисту материнства[4].

Біографія

Народився в Москві 7 березня 1951 а. Його дід був білим офіцером, а прадід — священиком[5]. У 1968 році закінчив фізико-математичну школу № 42. Закінчив художньо-графічний факультет Московського державного заочного педагогічного інституту. Диплом захищав по скульптурі.

У серпні 1978 вступив в Московську духовну семінарію[6] в Сергієвому Посаді, яку закінчив екстерном за два роки, і через рік вступив до Московську духовну академію, яку закінчив також екстерном за півтора року. У 1980 році був призначений священиком у штат Хрестовоздвиженського храму в Алтуф'єво в Москві. 1 січня 1991 призначений настоятелем в храм Святителя Митрофана Воронезького, де і служить донині. Одночасно, у міру зростання кількості нових парафіян, став настоятелем ще семи храмів, два з яких знаходяться в Московської області[7].

17 липня 2001 призначений головою Синодального відділу по взаємодії зі збройними силами та правоохоронними установами. 12 квітня 2009 а удостоєний права носіння митри. 27 березня 2011 нагороджений орденом святого благовірного великого князя Димитрія Донського II ступеня[8]. З 12 березня 2013 звільнений з посади голови Синодального відділу по взаємодії зі Збройними силами та правоохоронними установами і призначений першим заступником голови та керівником апарату Патріаршої комісії з питань сім'ї та захисту материнства[4]. Є проректором Православного Свято-Тихонівського богословського інституту і деканом факультету православної культури Академії ракетних військ стратегічного призначення ім. Петра Великого, співголовою Церковно-громадської ради з біомедичної етики Московського патріархату[9]. 29 травня 2013 Священний синод зберіг за ним членство в Вищої Церковної Ради Руської православної церкви[10]. 2 жовтня 2013 рішенням Священного Синоду призначений головою Патріаршої комісії з питань сім'ї та захисту материнства, яка тоді ж була перейменована в Патріаршу комісію з питань сім'ї, захисту материнства і дитинства, змінивши на цій посаді Патріарха Кирила. З цього приводу він сказав, що тема сім'ї та захисту материнства і дитинства завжди їм «дуже глибоко переживаю, бо сам виріс у багатодітній сім'ї, в дуже важких умовах»[11].

Димитрій Смирнов відомий як борець з пропагандою та проявами гомосексуалізма і педофілії, захисник традиційних християнських цінностей, зокрема, сім'ї та моралі.

Димитрій Смирнов вважає можливим протистояти спробам вилучення дітей із сім'ї за допомогою зброї. На його думку, застосування зброї — незаконний спосіб захистити сім'ю, але цілком виправданий, якщо «нападають на найсвятіше».

У жовтні 2014 Смирнов запропонував заборонити доступ до Інтернету і комп'ютерних ігор особам до 21 року.

26 травня 2015 на слуханнях в Громадській палаті Смирнов фактично прирівняв Радянський Союз до Третьому рейху, заявивши, що «якщо порівняти що зробила радянська влада з нашим народом і діяння Гітлера, то Гітлер — відпочиває. Його зусилля зі знищення нашого народу вдвічі відстають від наших вітчизняних, поміняли свою свідомість людей, які живуть дотепер „, і додавши, що“ Володимир Ілліч Ленін примусив все співтовариство медичне прийняти аборт, як таке не тільки прийнятне, але й бажане явище. І з тих пір ми попереду планети всієї. Для порівняння, в Америці аборт був дозволений тільки в 1972 році. Тобто 50 років фори. За цей час були знищені десятки мільйонів людей»[12]. В інтерв'ю виданню «Lenta.ru», опублікованому 11 червня 2015, Смирнов, намагаючись довести, що справжніх атеїстів в Росії трохи, сказав, що «послідовний атеїст повинен покінчити самогубством. Тому що немає сенсу „жити, вчитися і боротися“, якщо після смерті тільки лопух виросте. Вже краще відразу в труну. Але цього ж ні? Значить, атеїсти це не справжні. Бояться чогось»[13]. Після цього, керівник прес-служби патріарха Московського і всієї Русі отець Олександр Волков заявив в ефірі радіостанції «Говорить Москва», що слова Смирнова не відображають офіційного ставлення РПЦ до атеїзму, оскільки « це його приватна думка. Кожен священик має право висловлювати свою точку зору і давати ті чи інші, можливо, емоційні оцінки», притому, що Смирнов є головою патріаршої комісії з питань сім'ї[14].

4 липня 2015 організував групу православних активістів (більше 100 осіб), які увірвалися на місце святкування 20-річчя радіостанції «Срібний дощ» і, зламавши на вході металошукачі та покалічивши по дорозі декілька чоловік, перервали концерт, зайшовши на сцену і вимикаючи апаратуру. Сам Смирнов повалив ведучого концерту Михайла Козирєва, який намагався зупинити священнослужителя. Активісти пояснювали свої дії тим, що «музика заважає молитися» в храмі, що знаходиться в кілометрі звідси. Після приходу поліції група пішла.[15][16][17]. «Срібний дощ» попросив прокуратуру перевірити дії протоієрея Дмитра Смирнова і його прихильників[18].

Друковані праці

  • Протоієрей Дмитро Смирнов. фарисейської лицемірство (проповідь). Проповідь в день пам'яті вифлеємських немовлят. «Важкі» питання // Спаси і сохрани. — 1997.
  • Протоієрей Димитрій Смирнов. .  2004. № 1.
  • Протоієрей Димитрій Смирнов. . — М., 2005.

Примітки

  1. Новости. Мультіблог протоієрея Димитрія Смирнова.
  2. html Програма «Діалог під годинником» з протоієреєм Димитрієм Смирновим[недоступне посилання з липня 2019].
  3. Action = register Реєстраційне соглашение. Архів оригіналу за 2 лютого 2013. Процитовано 21 січня 2013.
  4. 2843026.html Призначено виконувач обов'язків голови Синодального відділу по взаємодії зі Збройними силами та правоохоронними установами. // Патріархія.Ру.
  5. Протоієрей Дмитро Смирнов: «У Росії 100 мільйонів хрещених, але неосвічених!» // Вічний поклик . — № 3-4 (137—138). — Березень — квітень 2010 року.
  6. Московська православна духовна академія.
  7. Смирнов Дмитро Миколайович Архівовано 24 вересня 2015 у Wayback Machine..
  8. У тиждень 3 -ю Великого посту, Хрестопоклонну, Предстоятель Руської Церкви звершив Божественну літургію святителя Василія Великого в Успенському Патріаршому соборі Кремля.
  9. Церковно-громадська рада з біомедичної етики.
  10. Журнали засідання Священного Синоду від 29 травня 2013 / Журнал № 39
  11. 967479931.html Протоієрей Смирнов став главою комісії РПЦ із захисту сім'ї. РІА Новини
  12. В РПЦ порівняли діяння радянської влади і Гітлера. Lenta.ru. 26 травня 2015. Процитовано 14 червня 2015.
  13. «Блуд, розпуста і невідомо що». Протоієрей Димитрій Смирнов про екстрасенсів, содомії та подарунках прихожан. Lenta.ru. 11 червня 2015. Процитовано 14 червня 2015.
  14. 2015/06/12/smirnov/ В РПЦ слова протоієрея Смирнова про суїциди атеїстів назвали приватною думкою. Lenta.ru. 12 червня. Процитовано 14 червня 2015.
  15. У Москві віруючі перервали концерт «Срібного дощу», який «заважав молитися»
  16. Опис події на сайті «Срібного дощу»
  17. Концерт «Срібного Дощу» завадив проведенню богослужіння в храмі
  18. «Срібний дощ» поскаржився в прокуратуру на вторгнення протоієрея з паствою «Meduza», 06.07.2015

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.