Смуга пропускання

Смуга пропускання частот (англ. Bandwidth) — діапазон частот, у межах якого амплітудно-частотна характеристика (АЧХ) акустичного, радіотехнічного або оптичного пристрою є досить рівномірною для того, щоб забезпечити передачу сигналу без суттєвого викривлення його форми.

Смуга пропускання

Основні параметри смуги пропускання

Основні параметри, що характеризують смугу пропускання — ширина смуги і нерівномірність АЧХ в межах цього діапазону.

Ширину смуги зазвичай визначають як різницю верхньої та нижньої граничних частот ділянки АЧХ, на якому амплітуда коливань становить не менше 0,707, нерівномірність АЧХ — у відносних одиницях або в децибелах. Вимоги до смуги пропускання різних пристроїв визначаються їх призначенням (наприклад, для телефонного зв'язку потрібна смуга пропускання 300-3400 Гц, для високоякісного відтворення музичних творів 30-16000 Гц, а для телевізійного мовлення — шириною до 8 МГц). Розширення смуги пропускання дозволяє передати більшу кількість інформації, а ослаблення нерівномірності АЧХ у смузі пропускання покращує відтворення форми переданого сигналу. Іноді смугу пропускання визначають також за фазочастотною характеристикою.

Див. також

Джерела

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.