Собор Української православної церкви (Московського патріархату)
Собор УПЦ МП («всеукраїнський церковний собор») — найвищий огран влади в УПЦ МП, який діє в межах канонів організації та Статуту про управління УПЦ МП[1]. Іноді такі Собори називаються також помісними.
Склад і функції
Собор скликається Предстоятелем Української православної церкви Московського патріархату, коли виникає потреба у складі архієреїв, кліриків, чернецтва і мирян. Головою Собору є Митрополит Київський і всієї України. Процедура обрання делегатів на Собор визначається Священним синодом УПЦ МП. Собор ухвалює порядок денний, програму, регламент; обирає Президію (в архієрейському сані), Секретаріат та інші робочі органи.
Обов'язки собору:
- збереження чистоти і неушкодженості православного віровчення і норм християнської моралі;
- збереження «канонічної єдності» УПЦ МП, а також її канонічної єдності з РПЦ та з усіма помісними православними церквами;
- нагляд за втіленням у життя рішень Помісних соборів Російської православної церкви, Соборів Української православної церкви Московського патріархату та ухвалених ними статутів;
- вирішення принципових богословських, канонічних, богослужбових та пастирських питань, які стосуються життя Української православної церкви.
Собор ухвалює Статут про управління УПЦ МП, а також вносить до нього доповнення та зміни. Собор утворює Київську митрополію УПЦ МП патріархату та ухвалює Статут Київської митрополії організації, а також вносить до нього доповнення та зміни.
Собори УПЦ МП
УПЦ МП з моменту отримання статусу самоврядної церкви провела чотири церковні такі собори:
- Собор 25-27 листопада 1990
- Собор 1-3 листопада 1991
- Собор 26 червня 1992
- Ювілейний собор 8 липня 2011
Див. також
Примітки
- Статут про управління УПЦ МП Архівовано 12 серпня 2010 у Wayback Machine..