Сонячний годинник Києво-Могилянської академії

Сонячний годинник Києво-Могилянської академії сонячний годинник, пам'ятка науки кінця XVIII століття. Розташований в Києві посередині внутрішнього подвір'я колишнього Братського Богоявленського монастиря між братськими келіями і трапезною за адресою: вулиця Григорія Сковороди, 2.

Сонячний годинник Києво-Могилянської академії
50°27′55″ пн. ш. 30°31′15″ сх. д.
Країна  Україна
Місто Київ
Тип Сонячний годинник
Будівництво ???—кінець 18 століття
 Медіафайли у Вікісховищі

Історія

Годинник збудований за проектом викладача математики Києво-Могилянської академії француза П'єра Брульйона як наочне приладдя для студентів.

У 1871 році реставрований професором академії П. Скворцовим. Пошкоджений у 19411944 роках, у 1950-х роках відремонтований, у 1970 році реставрований.

Опис

Належить до сонячних годинників вертикального типу. Цегляний, у вигляді колони доричного ордера, на невеликому квадратному п'єдесталі. Її увінчує баня, яка завершується шпилем з флюгером. Посередині колони — вертикальні металеві циферблати з розграфленням, оцифруванням і вертикальними фігурними пластинками-гномонами. На кожному циферблаті напис:

  • «Годинник східний»;
  • «Годинник західний»;
  • «Годинник полудневий»;
  • «Годинник північний».

На південному циферблаті вказано дату 1823, яка є, ймовірно, роком виготовлення циферблату.

Галерея

Див. також

Сонячні годинники Миргорода

Джерела

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.