Сосніна Ніна Іванівна

Сосніна́ Ні́на Іва́нівна (30 листопада 1923(19231130), с. Кухарі, Київська губернія, Українська СРР, СРСР — 31 серпня 1943, Малин, Житомирська область, Українська РСР, СРСР) — керівник комсомольського, антифашистського підпілля в Малині у роки Другої світової війни. Герой Радянського Союзу (посмертно).

Сосніна Ніна Іванівна
Народилася 30 листопада 1923(1923-11-30)[1][2]
Кухарі, Іванківський район, Київська губернія, Українська СРР, СРСР
Померла 31 серпня 1943(1943-08-31)[1][2] (19 років)
Малин, Житомирська область, Українська РСР, СРСР
Поховання Малин
Країна  СРСР
Відома завдяки партизанка-підпільниця
Учасник німецько-радянська війна
Батько Іван Іванович Соснін
Нагороди

Біографія

Народилась у родині лікаря. Жила та навчалась у Смт Пісківка Київської області , потім її сім'я переїхала до Малина, де 1941 року вона закінчила 9 класів загальноосвітньої середньої школи. Член ВЛКСМ з 1937 року.

Під час німецько-радянської війни восени 1941 року, залишившись в окупації, створила підпільну антифашистську групу, влившись на початку 1942 року в міську підпільну організацію.

Малинське підпілля активно вело роз'яснювальну та контрпропагандистську роботу на окупованій території, виготовляло та розповсюджувало листівки антинацистського змісту. Неодноразово ходила на зв'язок з партизанськими загонами для передачі розвідувальних даних; встановлювала і підтримувала зв'язок з антифашистами словацької і угорської частин. Разом з партизанами брала участь у боях поблизу селища Біла Криниця і під Малином.

31 серпня 1943 року німецький підрозділ оточив будинок, де Ніна Сосніна допомагала батькові оперувати пораненого партизана. Кілька годин тривав бій. Сосніна загинула у підпаленому німцями будинку. Похована у Малині.

Нагороди

  • Указом Президії Верховної Ради СРСР від 8 травня 1965 року за видатні заслуги, мужність і героїзм, проявлені в боротьбі проти німецько-фашистських загарбників у період Великої Вітчизняної війни 1941–1945 рр., Ніні Іванівні Сосніній посмертно присвоєно звання Героя Радянського Союзу (посмертно) з врученням ордена Леніна (1965).

Пам'ять

  • На честь родини Сосніних названо вулицю у Києві.
  • Обеліск в міському парку міста Малина.
  • Обеліск біля школи в селищі Пісківка, де навчалась Ніна Сосніна.

У мистецтві

Примітки

Джерела

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.