Спам-фільтр

Спам-фільтр — це програма для захисту користувачів від спаму[1]. Використовується для фільтрації вхідної електронної пошти або розміщуваних будь-де (наприклад, у Вікіпедії) посилань. Найчастіше оперує заздалегідь налаштованим спам-листом, куди вже внесені небажані адресати, адреси сайтів або паттерни спам-повідомлень. Може діяти і більш широким фронтом — наприклад, забороняти будь-які посилання на безкоштовні хостинги або розміщення посилань як таких.[2]

Папка вхідних повідомлень, заповнена спамом

Спам-фільтр є важливим компонентом безпеки комунікації та оптимізації витрат на хостинг, електронну пошту та маркетинг[3]. Згідно статистики, навесні 2020 року серед надісланих повідмлень електронної пошти, 54 % було спамом[4].

Налаштування

Більшість клієнтів електронної пошти дозволяють налаштувати кілька папок «вхідні». Це дозволяє фільтрувати електронну пошту за важливістю або відправниками[5].

Для фільтрування спаму в кількох вхідних папках використовуються фільтри за допомогою ключових слів. Так, зазвичай до таких списків додають найбільш вживані ключові слова, що використовуються спамерами[6].

Обхід спам-фільтра

Існує чимало способів обходу спам-фільтрів. Спамери для цієї мети реєструють нові поштові скриньки або правдоподібні акаунти, а користувачі ресурсів ставлять в текст посилання пробіли або замінюють одні символи на інші.

Див. також

Посилання

Примітки

  1. What is spam filter? - Definition from WhatIs.com. SearchMidmarketSecurity (амер.). Процитовано 17 червня 2016.
  2. How Pervasive is ISP Outbound Email Filtering? - Slashdot. ask.slashdot.org. Процитовано 17 червня 2016.
  3. What is Spam Filtering?. MailChannels (амер.). Процитовано 24 серпня 2020.
  4. OpenSPF.org l Where Did It Go, and What Options Are Available?. Mailbird. 21 серпня 2020. Процитовано 24 серпня 2020.
  5. Customize spam filter settings - G Suite Admin Help. support.google.com. Процитовано 1 липня 2020.
  6. 6 Secrets to Avoid Spam in Your Inbox. Mailbird. 14 травня 2020. Процитовано 1 липня 2020.
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.