Спаський цвинтар (Осло)

Спа́ський цви́нтар (норв. Vår Frelsers gravlund) — один з найстаріших меморіальних некрополів міста Осло. Розташований північніше кварталу Гаммерсборґ у районі Гамле Акер.

Спаський цвинтар
норв. Vår Frelsers gravlund
Спаський цвинтар
Інформація про цвинтар
59°55′16″ пн. ш. 10°44′42″ сх. д.
Країна  Норвегія
Розташування Осло
Відкрито 1808 (вперше згадано:1808)
Статус культурна власність
Охоронний статус heritage site in Norwayd
Конфесія лютеранство
Вебсайт oslo.kommune.no/helse-og-omsorg/begravelser-og-gravferd/gravlunder-og-kirkegarder/var-frelsers-gravlund/

Спаський цвинтар
Спаський цвинтар (Норвегія)

Історія

Спаський цвинтар був заснований у 1808 році в період епідемії холери, у розпал наполеонівських воєн. Першою похованою на ньому стала вдова лютеранського священика Анна Ланґе Тулесіус (норв. Anna Lange Thulesius) (1728-1808).

До 1833 року Спаський цвинтар був єдиним міським некрополем для цивільних поховань.

З 1903 року цвинтар почали використовувати як місце поховання видатних особистостей Норвегії.

У 1911 році некрополь було значно розширено.

У 1952 році поховання на ньому припинилися. Зараз цвинтар є меморіальним некрополем, де похована еліта політичної, культурної та наукової сфери Норвегії.

На території цвинтаря можна побачити ряд монументальних надгробків, в тому числі стародавні родинні склепи, які використовувалися протягом декількох поколінь. Понад 4,5 тис. надгробків мають статус охоронюваних пам'яток і не можуть бути знесені навіть у разі закінчення терміну оренди. Крім того, з метою збереження єдиного культурного ландшафту, на цвинтарі забороняється замінювати сучасними пам'ятниками будь-які надгробки, навіть якщо вони не мають охоронного статусу.

Каплиця

У 1864 році на Спаському цвинтарі була зведена цвинтарна каплиця, яку згодом перебудовували в 1879 та 1938-1939 роках. Каплиця використовувалася лютеранською церквою Норвегії до 1952 року, коли поховання на цвинтарі припинилися. Тепер храм відремонтували і передали православній громаді.

Поховання

Храм Христа Спасителя Російської православної церкви
Південний сектор кладовища

Центральний сектор

Західний сектор

Східний сектор

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.