Список замків Чорногорії

Цей список включає в себе основну масу замків, фортець та оборонних веж на території сучасної Чорногорії, колишньої Югославської республіки, часів середньовіччя та пізніших періодів.

Основний список

Зображення Назва Оригінал назви Дата будівництва Місцезнаходження Спорудник Інші відомості
Фортеця "Старого Бару"серб. Стари Град Бар; лат. AntibarisОрієнтовно XII ст.Місто БарСлов'янські племенаФортеця Старого Бару є історичним центром граду, відомого з ІX ст. Руїни древніх укріплень (місто зруйноване у 1878 р.) знаходяться на скелястій рівнині у підніжжя г. Румія, за 4 км від моря. Усього на території, оточеній мурами, близько 240 споруд.[1]
Фортеця Біхорсерб. БихорПочаток XV ст.Община Беране, 10 км на північ від однойменного містаСербська деспотовинаНині повністю у руїнах.
Фортеця Брсковосерб.БрсковоXIII-XIV ст.Община Мойковац, 6 км на схід від однойменного містаДубровницька республікаЛежить на висоті 1200 м на рівнем моря.
Фортеця "Старої Будви" ("Цитадель")серб. Стари град Будва; лат. ButuaXV ст.Місто БудваВенеціанська республікаФортеця розташована у південній частині скелястого рифу, що раніше був островом, нині пов'язаним із континентом.

Вона сильно постраждала під час землетрусу 1978 р.[2]

Которська фортеця (Декатор)серб. Которска тврђаваПерманентне будівництво тривало починаючи з ІX ст.Місто КоторФортеця — це стіни, що оточують місто, піднімаючись від затоки схилом пагорба, на кутах яких міститься декілька башт-донжонів.
Жабляк Црноєвича (Фортеця Жабляк)серб. Жабљак ЦрнојевићаX ст.Місто ЦетинєВоїславлевичіОтримала свою назву будучи резиденцією Стефана та Івана Црноєвичів.
Медун (Метеон, Медеон)[3]серб. МедунIV-III ст. до н.е. (вперше згадується Тітом Лівієм)Поселення Кучі, община ПодгорицяІллірійські племенаЧорногорський герой XIX ст. з клану (племені) Кучі похований в акрополі на території фортеці.
Фортеця Мамуласерб. Мамуласередина XIX ст.Невеличкий острів Мамула (200 м у діаметрі), що лежить в Адріатичному морі між хорватським півостровом Превлака та чорногорськимЛуштіца, на вході до Которської затокиАвстро-Угорський генерал Лазар МамулаПід час Другої світової тут розміщувалась італійська в'язниця.
Оногошт [4]серб. ОногоштIV ст. н.е.Поблизу міста НікшичСлов'янські племена
Пірлітор [5]серб. ПирлиторПеріод середньовіччяГора Дурмітор, община Жабляк, над каньйоном річки ТараФортеця розташована на висоті 1450 м над рівнем моря.

Згадується як володіння Воєводи Момчила у народній пісні "Весілля короля Вукашина".

Примітки

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.