Црноєвичі

Црноєвичі або Чорноєвичі, Черноєвичі (чорн. Црнојевићи (на чорногорській кирилиці) серб. Црнојевићи) — сербська та чорногорська династія, що правила в середньовічній державі Зета на території сучасної Чорногорії.

Црноєвичі
{{{володіння}}}
Країна: Сербська імперія (1326-1371); Зета (1371 - 1421), (1459 - 1496); Венеціанська Республіка; Сербська деспотовина (1421-1459); Османська імперія (1515-1530)
Засновник: Георгій
Останній правитель: Георгій V (1515)
Рік заснування: до 1326
Рік зникнення: 1530
Національність: чорногорці

Спочатку представники цього роду боролися з Балшичами які володарювали в Зеті, а в XIV-XV століттях самі встали на чолі цього князівства. З другої половини XV століття Црноєвичі грають ключову роль у виживанні Зети під османським натиском.

Нащадки Чорноєвичів жили в Угорщині та Венеції до середини XVII століття.

Питання про те, чи належав народжений неподалік від Цетинє патріарх Сербської православної церкви Арсеній ІІІ Черноєвич (1633-1706) до роду Црноєвичів, досі остаточно не з'ясоване. Це ж відноситься і до сербських родин Црноєвичів нового часу, наприклад, до сербського генерала Семена Црноєвича, дочка якого була заміжня за сенатором Російської імперії І.М. Муравйовим-Апостолом.

Прапор Црноєвичів

Найважливіші представники

Посилання


Сербські династії
Властимировичі  Воїславлевичі  Вукановичі  Неманичі  Котроманичі  Балшичі  Мрнявчевичі  Лазаревичі  Бранковичі  Црноєвичі  Косачі  Білоєвичі  Деяновичі  Павловичі  Карагеоргієвичі  Обреновичі  Петровичі
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.