Спортландія

«Спортландія» — радянський мальований мультиплікаційний фільм 1958 року. Сучасна казка про хлопчика Мітю, який врятувався з країни Лінивих за допомогою друзів з Спортландії.

Спортландія
Жанр казка, спортивна комедія
Режисер Aleksandr Ivanovd
Сценарист Юрій Киршон
Оператор Олена Петрова
Композитор Олександр Варламов
Кінокомпанія Союзмультфільм
Країна  СРСР
IMDb ID tt8154986

Сюжет

Хлопчик Мітя вранці проспав. Будильник задзвенів — він його вимкнув. По радіо пролунав сигнал «Слухайте всі» / побудки в школу « Піонерські світанки » — він заткнув репродуктор подушкою. Хлопці у вікно кричали, що весь клас норми БГТО здавати пішов, а Митя спить і всіх підводить, а значить не отримає значок БГТО («Будь готовий до праці і оборони»). Але Митя з величезним небажанням заявив «Піду завтра» і накрився ковдрою…

І тут ожила Диванна Подушка, а потім Матрац на пружинах. Вони умовили Мітю піти з ними до країни Лінивих, де йому легко дадуть значок. Над воротами країни Лінивих хлопчик побачив вивіску: «Лінивія. Палата ледарів», а нижче: «Зал засідань». У залі було багато м'яких крісел, матраців, подушок. Мітю поклали в ліжко, де було 4 матраци та 3 подушки. Стали ситно годувати і заколисувати, оголосивши, що Міті влаштовується тиха година. Будильник побіг в Спортландію на стадіон і все розповів. Спортивні снаряди зголосилися допомогти. М'яч, гантелі, ракетки, ключка та інші забралися всередину гімнастичного коня, і він поскакав до Лінивії.

Будильник першим пробрався всередину імпровізованої спальні і розбудив Мітю. Він оголосив Міті, що матраци, стільці та подушки не бажають йому ніякої нагороди, а перетворюють його на ледаря заради власної вигоди, і що йому треба не спати, а бігти. Дмитрик каже, що йому набридло в Ленивії, але, оскільки його ситно годували, він ледве рухається. Тоді будильник влаштував Міті фіззарядку, привівши його у гарну форму, після чого голосно задзвенів. Розпалилася повномасштабна битва між спортивними снарядами і м'якими меблями, в якому хлопчик взяв найактивнішу участь. В результаті матрац-голова був вражений Митриком, а гімнастичний кінь відвіз того в Спортландію, в якій найголовніше — як раз пропаганда про необхідність здати норми на «Будь готовий до праці і оборони».

Мітя прокинувся у своєму ліжку від голосу радіо: «Щоб без залишку знищити лінь, ранковою зарядкою починай свій день!» Він схопився, одягся і побіг до стадіону наздоганяти хлопців, щоб разом здавати норми БГТО.

Творці

Сценарій Юрій Киршон
Текст пісень Лев Позднєєв
Режисер-постановник Олександр Іванов
Художники-постановники Валентин Лалаянц, Лев Позднєєв, Гелій Аркадьєв
Художники-мультиплікатори: Єлизавета Комова, В'ячеслав Котьоночкін, Лідія Резцова, Володимир Пекар, Тетяна Федорова, Борис Чані
Композитор Олександр Варламов
Оператор Олена Петрова
Звукооператор Борис Фільчиков
Асистент режисера Н. Палаткін
Ролі озвучували Л. Бухарцева (диванна подушка), Серафим Анікєєв, Марія Виноградова ( Митя ), Ераст Гарін ( Матрац-голова ), Олена Понсова ( крісло ), Георгій Віцин ( Хоттабич з книги ), Геннадій Дудник, Ірина Потоцька, Георгій Мілляр ( Крісло — член Палати Ледарів ), Юрій Хржановський

Цікаві факти

  • Під час Митрикових пригод у Лінивії з книжкової полиці падають книги. З першої з'являються Дон Кіхот і Санчо Панса, з другої — Старий Хоттабич. Вони розповідають, що Митя прочитав багато книг. Дивно, що жителі Ленивії негативно ставилися до цього, адже читати книги можна, лежачи на дивані або ліжку.

Про мультфільм

Серед найбільш відомих робіт студії «Союзмультфільм» 1955—1959 рр. «Острів помилок» (1955), «Стьопа-моряк» (1955) і « Виконання бажань» (1957) В. С. і З. С. Брумберг, «Спортландія» (1958) А. В. Іванова.

— Георгий Бородин. «Краткий исторический обзор»[1]

Відео

В середині 1990-х мультфільм випущений на відеокасетах у збірнику кращих радянських мультфільмів Studio PRO Video і в збірнику мультфільмів кіностудії «Союзмультфільм» видеостудией «Союз».

У 2000-ті роки мультфільм відреставрований і випущений на DVD.

Див. також

  • Нехочуха (мультфильм)

Література

  • Фильмы-сказки: сценарии рисованных фильмов. Выпуск 7. — М. : Искусство, 1963. — 220 с. — 100 000 прим. .

Зміст: С. Михалков «13-й рейс» с. 5, Ст. Сутеев «Різні колеса» с. 17, Ю. Кіршон «Спортландія» с. 29, М. Пащенко «Джябжа» с. 49, С. Михалков «Впертий козеня» с. 61, С. Рунге, А. Кумма «Залізні друзі» с. 71, М. Вольпин «Зачарований хлопчик» с. 89, Н. Носов «Фунтик та огірки» с. 121, А. Снесарев «Кінець Чорної драговини» с. 137, Л. Бєлокуров «Легенда про заповіті мавра» с. 155, Н. Юсупов «День народження» с. 171, Р. Янушкевич «Бурштиновий замок» с. 187. Ілюстрації і текст мультфільмами.

Примітки

Посилання

  • «Спортландия» на «Аниматор.ру»
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.