Стара Торопа

Стара́ Торо́па (рос. Старая Торопа) селище міського типу в Західнодвінському районі Тверської області Росії.

Стара Торопа


Координати 56°16′52″ пн. ш. 31°40′22″ сх. д.

Країна  Росія[1][2]
Адмінодиниця Q27567036?[1]
Населення 1697 осіб (1 січня 2018)[3]
Поштовий індекс 172630
GeoNames 489043
Стара Торопа
Стара Торопа (Росія)

Утворює муніципальне утворення селище Стара Торопа зі статусом міського поселення як єдиний населений пункт у його складі[4].

Розташоване на Валдайській височини, на річці Торопа (притока Західної Двіни), в 297 км на захід від Твері, в 24 км від міста Західна Двіна. Залізнична станція на лінії МоскваРига (до Великих Лук — 70 км).

Історія

Виникло в 1870 як пристанційне селище при будівництві Віндаво-Рибінської залізниці. Статус селища міського типу — з 1974.

Економіка

Підприємства лісової промисловості.

Пам'ятки

Меморіальний комплекс на місці, де в 1941—1943 знаходився табір радянських військовополонених, братські могили і братське кладовище полеглих в Великій Вітчизняній війні і померлих від ран в госпіталях.

Поблизу селища, поруч з селом Романово — археологічний комплекс (стоянки 5 тисяч років до н. е., курганна група 1 тисячі років до н. е., селище XI—XIII століть).

Відомі уродженці і жителі

  • Олександр Пщелко — білоруський і російський прозаїк, публіцист, етнограф.

Згадки в літературі

  • Згадується (як «село Стара Торопа») в романі «Вир» українського письменника Г. М. Тютюнника. Тимко Вихор, один з героїв роману, бере в селі «язика», а потім знищує кулеметну обслугу під час штурму, за що пізніше отримує медаль «За відвагу».

Примітки

Джерела

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.