Стецюк Володимир Васильович

Стецюк Володимир Васильович (25 жовтня 1947 року) — український геоморфолог, геоеколог, доктор географічних наук, професор кафедри землезнавства та геоморфології Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Академік Академії наук вищої освіти України, академік.

Стецюк Володимир Васильович
Народився 25 жовтня 1947(1947-10-25) (74 роки)
Ізяслав,
Хмельницька область
Країна  СРСР
 Україна
Діяльність науковець
Alma mater Київський університет
Галузь геоморфологія, геоекологія
Заклад Київський національний університет імені Тараса Шевченка
Звання професор
Ступінь доктор географічних наук

Біографія

Народився 25 жовтня 1947 року в Ізяславі Хмельницької області. Закінчив 1971 року географічний факультет Київського університету. Працював за направленням у проектному інституті «Південдіпротрубопровід» (пізніше «Союзгазпроект») інженером, старшим іншенером, начальником вишукувального загону в експедиціях на трасах нафто- і газопроводів у різних регіонах колишнього СРСР та України. З урахуванням подальшої праці у Київському університеті стаж його експедиційних досліджень складає 18 польових сезонів. Працює в університеті з 1976 року старшим інженером, молодшим науковим співробітником, старшим науковим співробітником науково-дослідної частини географічного університету. У 1987–2001 роках доцент, з 2001 року професор кафедри геоморфології та палеогеографії. Кандидатська і докторська дисертації підготовлені без відриву від виробництва. Кандидатська «Сучасні геоморфологічні процеси Північно-західного Причорномор'я та їх інженерно-геоморфологічна оцінка» захищена у 1983 році, докторська дисертація «Сучасний рельєф і морфогенез морфокліматичної зони як екологічний фактор» захищена у 1999 році. Читає курси: «Геоморфологія та палеогеографія», «Геоморфологія міст», «Еколого-геоморфологічні проблеми України», «Екологічна геоморфологія». Розробляє концепцію спадковості становлення еколого-геоморфологічних досліджень на базі інженерно-геоморфологічних даних, залучає теорію морфокліматичної зональності для інтерпретації глобальних закономірностей організації екзогенного морфогенезу. Фундатор становлення та розвитку української екологічної геоморфології. Професор Стецюк В.В. є автором близько 200 наукових та науково-популярних праць, у тому числі 13 монографій та 12 навчальних посібників, у тому числі 3 з грифом Міносвіти. Він є автором та науковим редактором низки підручників для вищих навчальних закладів України з нормативних та спецкурсів. Ним підготовлено перший український підручник для вузів «Основи геоморфології», пріоритетна монографія «Природна та етнокультурна спадщина України» та інші, опубліковано низку науково-популярних статей у т.ч. у журналі «Кур΄єр ЮНЕСКО» (українське видання) та виданнях Міжнародних конференцій за кордоном. Визнанням вагомих наукових результатів і авторитету професора Стецюка В.В. стала участь його у роботі експертної ради з географічних наук ВАК України, у роботі спеціалізованих рад із захисту кандидатських та докторських дисертацій у Київському та Львівському університетах, рецензування низки наукових і навчальних географічних видань. Член Міжнародної асоціації геоморфологів (IAG), Координаційної ради з вивчення ерозійних та руслових процесів при Московському державному університеті імені М. Ломоносова, член Європейської Асоціації з охорони геологічних пам'яток.

Наукові праці

Основні праці:

  1. Теорія і практика еколого-геоморфологічних досліджень у морфокліматичних зонах. — К., 1998.
  2. Основи екологічної геоморфології.— К. 2002 (Ідея, у співавторстві та загальна наукова редакція).
  3. Київ, як екологічна система: природа-людина-виробництво-екологія. — К., 2001 (ідея, у співавторстві та загальна наукова редакція).
  4. Природні та етнокультурні феномени України.— К., 2003, 2008 (ідея, у співавторстві та загальна наукова редакція).
  5. Екологічна геоморфологія України (теорія і практика регіональної екологічної геоморфології). 2004 (ідея, у співавторстві та загальна наукова редакція).
  6. Основи геоморфології. — К., 2005 (ідея, у співавторстві).
  7. Ізяславський край: природа — історія — людина.— К.: Сталь, 2008 (ідея, у співавторстві та загальна редакція)
  8. Екологічна геоморфологія України.— К., Вища школа", 2009 (ідея, загальна редакція та у співавторстві).
  9. Рельєф України. — К.: «Слово», 2010 (ідея, співавторство і загальна редакція)
  10. Природна та етнокультурна спадщина України (ідея, співавторство та загальна редакція). — К.: Вища школа, 2012. — 344 с.
  11. Основи урбоекологічних досліджень (на прикладі території Києва). Навчальний посібник/ В. В. Стецюк, С. Ю. Бортник — К.:Прінт-Сервіс, 2016—167 с.
  12. Природа Києва: сучасний стан та екологічні проблеми. Колективна монографія. (ідея, співавторство, наукова редакція): (За ред. С. Ю. Бортника та В. В. Стецюка) — К.: Прінт-Сеорвіс, 2016—385 с.
  13. Природничі проблеми національної безпеки України у викликах новітньої історії / автор творчого задуму, співавтор, науковий редактор. — Київ-Гейдельберг--Малага-Київ- Чернівці: Видавничий дім «Букрек», 2019—500 с.
  14. Геологічні та геоморфологічні пам'ятки України. Автор ідеї, співавтор, науковий редактор. Київ"Логос", 2020. — 500 с.

15. Національна безпека України у викликах новітньої історії. Автор ідеї, співавтор, науковий редактор. Київ ДП "Експрес-об'ява", 2020 - 464 с. 16. Концепція потоків речовинних мас морфогенезу (еколого-геоморфологічний, палеогеографічний та геоекологічний аспекти). Співавтор та науковий редактор. Київ, "Логос", 2020 - 226 с.


Література

  1. Фізична географія та геоморфологія. — К., 2006. Випуск 53.
  2. Географія та основи економіки в школі, 2007, № 11.
  3. Географічний факультет у персоналіях / Олійник Я. Б., Бортник С. Ю., Гродзинський М. Д., Дмитрук О. Ю. та інші. — К.: ВГЛ «Обрії», 2008.
  4. Науково-освітній потенціал України /автор-упорядник Гаврилюк Л. М. — К.: ТОВ «Український рейтинг», 2011. — 304 с.
  5. Академія наук вищої освіти України. — К.: ТОВ «Брама -V», 2012. — 544 с.
  6. Who is who в Україні. Біографічна енциклопедія успішних людей України, 1 випуск, 2012


This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.