Структурна біологія

Структурна біологія — розділ молекулярної біології, біохімії і біофізики, що займається вивченням структури біологічних макромолекул, зокрема білків і нуклеїнових кислот.

Приклади структури білків з Protein Data Bank
Структура гемоглобіна — транспортного білка, що знаходиться в еритроцитах і виконує функцію перенесення кисню

Структурна біоінформатика — це розділ, який вивчає структури біологічних молекул і з'єднань, таких як структури білків, структури РНК, навіть структури ДНК, причому не однієї молекули, а того, як вона укладена в ядрі. Існує два основні підходи — молекулярна динаміка, в якій моделюється рух молекул під дією фізичних полів, яка отримала поштовх до розвитку при розвитку суперкомп'ютерів.

Другий підхід — статистичний, який містить безліч методів, що дозволяють на основі порівнювання послідовностей амінокислот або нуклеотидів з представленими в базах даних, передбачати структуру досліджуваної молекули. Крім передбачення структури однієї молекули в рамках даної секції розглядаються завдання вивчення механізмів розпізнавання білками малих молекул, пророкування обчислювальними методами взаємодії транскрипційних факторів — білків, керуючих експресією генів — з ДНК і ін.

Методи

Для вивчення структури макромолекул застосовуються такі методи:

Див. також

Наукові журнали

Одним з провідних наукових журналів в області структурної біології є Nature Structural & Molecular Biology.

Джерела

Література

  • J. Janin & M. Delepierre (1997) Biologie structurale: Principes et méthodes biophysiques, Hermann, Paris, ISBN 978-2705662325
  • C. Branden & J. Tooze (1998) Introduction to Protein Structure, Garland Science, ISBN 978-0815323051

Ресурси Інтернету

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.