Стрілець (знак зодіаку)

Стрілець (лат. Sagittarius) — дев'ятий знак зодіаку, відповідний сектору екліптики від 240° до 270°, рахуючись від точки весняного рівнодення; мутабельний знак тригона Вогонь.

Стрілець
Sagittarius
знак Стрільця
Тривалість23 листопада21 грудня
Сузір'яСтрілець
ЕлементВогонь
Модальністьмутабельний
Полярністьчоловічий
ДоміцильЮпітер
Екзальтація-
Падіння-
ВигнанняМеркурій
Стрілець

Згідно з координатами західної астрології Сонце знаходиться в знаку Стрільця приблизно з 23 листопада по 21 грудня, ведичної — Дхану з 16 грудня по 14 січня. Не слід плутати знак Стрільця з сузір'ям Стрільця, в якому Сонце перебуває з 18 грудня до 17 січня.

Символ

Спочатку, знак Стрільця зображується кентавром, уособлюючи собою напів-тварину і напівлюдину. Надалі, арійська культура змінила символ на лучника, що сидить верхи на білому коні. В даний час, астрологічним символом стала стріла і частина лука. Символ Стрільця ♐ (може не відображатися в деяких браузерах) в Юнікоді знаходиться під десятковим номером 9808 або шістнадцятковим номером 2650 і може бути введений в HTML-код як або .

Див. також

Пам'ять

Національний банк України ввів у обіг 17 грудня 2007 року дві пам’ятні монети «Стрілець» номіналом 5 гривень зі срібла та «Стрілець» номіналом 2 гривні з золота, а 19 листопада 2015 року  — пам’ятну монету «Стрільчик» номіналом 2 гривні зі срібла присвячену дітям, які народилися під сузір'ям Стрільця.

Джерела


This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.