Сулу (провінція)

Сулу — острівна провінція Філіппін розташована в Автономному регіоні у Мусульманському Мінданао в архіпелазі Сулу в групі островів Мінданао. Найбільшим островом провінції є Холо.

Сулу

Province of Sulu

Герб Прапор
Адміністративний центр Голо
Країна Філіппіни
Регіон Автономний регіон
у Мусульманському Мінданао
Муніципалітетів 19
Баранґаї 410
Межує з: сусідні адмінодиниці
Таві-Таві, Басілан ?
Населення
 - повне 824 731[1]
 - густота 520 осіб/км2
Площа
 - повна 1 600[2] км²
Висота
 - максимальна 620 м
(Бад Дайо)
Дата заснування 1917
Губернатор Abdusakur Tand
Вебсайт sulu.gov.ph
Код ISO 3166-2 PH-SLU
Розташування провінції на мапі Філіппін
Розташування провінції на мапі Філіппін
Вікісховище має мультимедійні дані
за темою: Сулу

Географія

Площа провінції становить 1 600 км2.[2] Провінція розташована між морями Сулу і Сулавесі. Провінція є частиною архіпелагу Сулу, який відокремлений протоками на півночі від півострова Замбоанга, який розташований на острові Мінданао, на півдні - від острова Калімантан.

Провінція Сулу розташована на 157 островах та острівцях. Деякі з них не мають назв. Всі острови поділяються на 4 групи: Холо, Пангутаран, Тонгкіл-Бангуінгуї (Самалес), Сіасі-Тапул. На півдні провінція Сулу межує з острівною провінцією Таві-Таві.

Адміністративний поділ

Адміністративно поділяється на 19 муніципалітетів.

Демографія

Згідно перепису 2015 року населення провінції становило 824 731 осіб.[1]

Економіка

Економіка провінції заснована на сільськогосподарському землеробстві та рибальстві. Родючі ґрунти та сприятливий клімат дозволяють вирощувати такі культури, як абака, кокосові горіхи, кавове дерево, апельсини та лонгконг, а також екзотичні фрукти дуріан та мангостан. Риболовля є однією із найважливіших галузей, оскільки море Сулу є одним із найбагатших риболовецьких угідь у країні.

Примітки

  1. Census of Population (2015). Philippine Statistics Authority. Процитовано 01.07.2018.
  2. List of Provinces. Philippine Standard Geographic Code (PSGC). Philippine Statistics Authority. Процитовано 04.04.2018.

Див. також

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.