Сумбала
Сумбала або давадава — це приправа з ферментованого насіння, яка широко використовується у Західній Африці. Отримують зазвичай з насіння Parkia biglobosa[1], а також можна виготовити з інших видів насіння, таких як Prosopis africana, і використання соєвих бобів для цих цілей зростає, головним чином, через недостатнє постачання насіння Parkia biglobosa. Сумбалу можна порівняти з місо-пастою.
Насіння варять, очищують і зброжують. Процес бродіння надає йому різкого запаху. У готовий продукт можна додати сіль, щоб подовжити термін зберігання.
Ця приправа традиційно продається у вигляді кульок або пиріжків, які можна зберігати кілька місяців. Це традиційний інгредієнт, який використовується в Західній Африці.
Зараз традиційне виробництво стикається з сильною конкуренцією з боку бульйонних кубиків. Сумбала багата білками та різноманітними дієтичними мінералами, які повністю відсутні у цих бульйонних кубиках. В останні роки, якісне комерційне виробництво дозволило продукту повернутися до повсякденної кухні.
Назви різними мовами
Сумбала (або французькою транскрипцією soumbala) — це запозичення з мандінгських мов. Назви та варіанти кількома різними мовами регіону включають:
Примітки
- Soumbala - Arca del Gusto. Slow Food Foundation (амер.). Процитовано 9 жовтня 2021.