ТУ6СПА

ТУ6СПА (рос. Тепловоз-дрезина Узкоколейный, тип 6) — радянський вузькоколійний тепловоз для колії шириною 750 мм. Випускається на Камбарському машинобудівному заводі, РФ.

ТУ6СПА
Тепловоз ТУ6СПА на платформі, готовий до відправки замовнику
Основні дані
Країна будування  СРСР
 Росія
Завод КМЗ
Разом побудовано 52
Країни експлуатації  Росія
Ширина колії 750 мм
Рід служби будівельно-ремонтний
Технічні дані
Конструкційна швидкість 50 км/год
Осьова формула 2-2
Довжина локомотива 9730 мм
Навантаження від
рушійних осей на рейки
4 т
Потужність дизеля 180 к.с.
Тип передачі механічна
Діаметр коліс 600 мм

У складі будівельно-ремонтного поїзда забезпечує розбирання та укладання ланок довжиною 8 метрів з рейок Р18 і Р24, блокових стрілкових переводів. При необхідності може бути виконана і роздільна збірка, а також підготовчі, ремонтні та допоміжні будівельні операції.

Основною одиницею будівельно-ремонтного поїзда є енергоагрегат, який працює в технологічному режимі, як пересувна електростанція[1].

Історія створення

З 1980 для пересування та енергопостачання будремпоїздів СРП-3 став будуватися тепловоз ТУ6СП. Компонування тепловоза аналогічне ТУ6Д, замість крана і вантажного майданчика встановлені знімні капоти, під якими розташовуються генератор потужністю 50 кВт, електродвигун робочого пересування і лебідка пакетоподачі. Для пересування в робочому режимі тепловоз обладнаний електродвигуном потужністю 22 кВт, сполученим з проміжним валом коробки реверса, управління електродвигуном — дистанційне з головного крана рейкоукладача. Щит електропостачання розміщений у кабіні, розрахованій на машиніста і шести працівників потяга.

Лебідка на тепловозі була розташована незручно для роботи зі шляхоукладачем, тому її перенесли на головний кран шляхоукладача. Тепловози без лебідки пакетоподачі, з укороченими задніми капотами і огородженням заднього майданчика отримали позначення ТУ6СПА.

З 1986 Камбарський машинобудівний завод почав випускати тепловози у складі будівельних потягів (ТУ6СПА) і окремо — для роботи зі шляхоукладальним кранами ППР2МА (ТУ6СП). Деякі тепловози були випущені на рамах, аналогічних тепловозам ТУ6А зі стандартним заднім майданчиком.

Галерея

Примітки

Посилання

Див. також

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.