Тарраконська Іспанія

Тарраконська Іспанія (лат. Hispania Tarraconensis, ісп. Tarraconense) — провінція Римської імперії з центром Таррако (лат. Tarraco), сучасна Таррагона в Каталонії. Тарраконська Іспанія була однією з трьох римських провінцій на Піренейському півострові. Цій провінції належало майже все середземноморське узбережжя сучасної Іспанії, частина атлантичного узбережжя Іспанії та Португалії. Південна частина Піренейського півострова, іменована зараз Андалузія, називалася Бетіка, а на західному узбережжі знаходилася провінція Лузітанія.

Тарраконська Іспанія
Континент Європа
Держава Стародавній Рим
Столиця Таррако
Адміністративна одиниця Римська Іспанія
Розташовується на водоймі Середземне море, Cantabrian Sead
Юрисдикція Стародавній Рим
Спільний кордон із Бетіка, Лузітанія, Нарбонська Галлія
Замінений на Вестготське королівство
На заміну Ближня Іспанія
Історичний період античність

Історія

Провінція Тарраконська Іспанія виникла на місці провінції Ближня Іспанія (лат. Hispania Citerior) і Галісії (лат. Gallaecia), частині провінції Дальня Іспанія у 27 до н. е. при реформі провінцій імператора Августа. Вона отримала статус імператорської провінції на відміну від двох інших піренейських провінцій, які залишилися під контролем сенату.

Після Кантабрських воєн 29-19 до н. е. вся Іспанія потрапила під владу Риму. Кантабри були останньою народністю, яка зберігала незалежність.

З 61 р. прокуратором Тарраконської Іспанії стає Сервій Сульпіций Ґальба. У 68 році він приєднується до повстання Віндекса, а після смерті останнього і самогубства імператора Нерона сам стає імператором.

У 73 році на посаді прокуратора Тарраконської Іспанії виявляється Пліній Старший.

Після реформи Діоклетіана 293 року провінція була розділена на три частини: Галлеція (лат. Gallaecia), Карфагеніка (лат. Carthaginiensis) і Тарраконіка (лат. Tarraconensis).

Тарраконська Іспанія була втрачена Римом на початку V ст. у результаті вторгнення вестготів і повстань басків і кантабрів що почалися в той же час. У результаті на території Тарраконської Іспанії виникло королівство вестготів.

Міста

Література

  • Tilmann Bechert: Die Provinzen des römischen Reiches: Einführung und Überblick. von Zabern, Mainz 1999.
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.