Таррафал (Сантьягу)

Таррафал (порт. Tarrafal) селище на північному березі острова Сантьягу на Кабо-Верде. Розташоване за 70 км від столиці держави, міста Прая, біля підніжжя гори Грасіоза.

Таррафал

Координати 15°16′ пн. ш. 23°45′ зх. д.

Країна  Кабо-Верде
Адмінодиниця Таррафал
Висота центру 464 м
Населення 6272 осіб
GeoNames 3374166
OSM 4021580 ·R (Таррафал)
Таррафал
Таррафал (Кабо-Верде)

Історія

26 січня 1936 року в селищі була утворена відома португальська в'язниця для політичних в'язнів, що проіснувала до 25 квітня 1974 року. Перший комендант — Мануель душ Рейс, тюремний лікар — Ешміральду Пайш Прата.

Тарраффал був головним табором для політичних супротивників Португалії. Сюди звозили політичних злочинців та революціонерів з усіх африканських колоній Португалії. Місцезнаходження табору відрізнялося особливо жорстоким кліматом. Постійні вітри викликали в ув'язнених моторошний головний біль. Звичайною була практика застосування тортур. Карцер для порушників режиму розташовувався через стіну від кухонної печі. Температура в ньому підвищувалася часом до 70-80 градусів Цельсія, при цьому розміри карцеру дозволяли тільки сидіти. У таборі перебувало кілька локальних ділянок, мешканці яких нічого не знали про інші частини табору.

З табору практично неможливо було втекти. Незважаючи на те, що зовні його огорожа виглядає дуже невисокою, зсередини вона досить висока, оточена глибоким ровом з водою, підходи до рову були оперезані колючим дротом, по якій пропускався електричний струм.

В наш час на території в'язниці розташований навчальний центр збройних сил країни. Частина концтабору відкрита для відвідування, як музей.[1]

Туризм

Як і в інших містах Кабо-Верде, основна стаття економіки Таррафал — туризм.[2] У селищі гостей приймають кілька готелів:

  • Бая-Верде — туристичне село;
  • Король Фішер — апартготель з 25 сучасних будиночків на самому березі Атлантичного океану;
  • Мар Азул ** — готель в 800 метрах від океану;
  • Міль Нуїтс;
  • Таррафал — сучасний готель;
  • Сул Марина;
  • Тата;
  • Вілла Ботаніку.

Джерела

  • Атлас світу / голов. ред. І. С. Руденко ; зав. ред. В. В. Радченко ; відп. ред. О. В. Вакуленко. К. : ДНВП «Картографія», 2005. — 336 с. — ISBN 9666315467.

Посилання

    This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.