Темпель (місячний кратер)

Кра́тер Те́мпель (лат. Tempel) — великий метеоритний кратер в екваторіальній частині видимого боку Місяця. Назва присвоєна на честь німецького астронома Ернста Вільгельма Леберехта Темпеля (1821—1889) і затверджена Міжнародним астрономічним союзом у 1935 році.

Характеристики кратера
Темпель
Світлина із зонда «Lunar Orbiter 4»
Координати 3.76° пн. ш. 11.86° сх. д. / 3.76; 11.86
Діаметр 43,2 км
Глибина 1,250 км
Довгота ранкового
термінатора
348°
Епонім Вільгельм Темпель
Рік затвердження 1935

Темпель

Опис кратера

Трохи нижче і лівіше центру світлини — кратер Годен, вище і правіше від центру — кратер Агріппа. Кратер Темпель прилягає до кратера Агріппа з його східного боку. Світлина Північного оптичного телескопа

Найближчими сусідами кратера Темпель є кратер Агріппа, що прилягає до нього із заходу; кратер Зільбершлаг на півночі; кратер Вевелл на сході; кратер Дарре на сході південному сході і кратер Годен на південному заході. На північному заході від кратера розташоване Море Парів, на сході Море Спокою[1].

Селенографічні координати центру кратера 3.76° пн. ш. 11.86° сх. д. / 3.76; 11.86, діаметр 43,2 км[2], глибина 1250 м[3].

Кратер Темпель має полігональну форму і є практично повністю зруйнованим. Вал згладжений, має численні розриви й фактично перетворився на ланцюг окремих піків та хребтів. Дно чаші пересічене, у північно-східній та південно-західній частині відзначається скупченнями дрібних кратерів.

Сателітні кратери відсутні.

Див. також

Примітки

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.