Теорія Доу

Теорія Доу — теорія, що описує поведінку цін акцій в часі. У основі теорії лежить серія публікацій Чарльза Доу (Charles H. Dow, 1851—1902), американського журналіста, першого редактора газети «Wall Street Journal» і одного із засновників компанії «Dow Jones and Co». Вже після смерті Доу теорія була розвинута Вільямом Гамільтоном (William P. Hamilton), Чарльзом Рі (Charles Rhea) і Джорджем Шефером (George Schaefer) і названа як «теорія Доу». Сам Доу цей термін не використовував.

Теорія Доу лежить в основі технічного аналізу.

Шість постулатів Теорії Доу

1. Три типи трендів

Визначення тренда виглядає таким чином: при висхідному (низхідному) тренді кожен подальший пік і кожен спад повинні бути вище (нижче) попереднього.

Згідно з теорією Доу існують три типи трендів: первинний (або довгостроковий), вторинний (або проміжний) і малий (або короткостроковий).

2. Кожен первинний тренд має три фази

Теорія Доу стверджує, що кожен первинний тренд складається з трьох фаз: фази накопичення, фази участі і фази реалізації. Під час першої фази найгнучкіші інвестори починають скуповувати (розпродавати) акції всупереч загальній думці ринку. Ця фаза не супроводжується сильними змінами ціни, оскільки кількість таких інвесторів достатня мала. В якийсь момент частину ринку охоплює новий тренд і за гнучких інвесторів починають наслідувати активні трейдери, що використовують технічний аналіз. Ця фаза супроводжується сильною зміною ціни. Під час третьої фази новий тренд розпізнає весь ринок і починається ажіотаж. У цей момент проникливі інвестори починають реалізовувати прибуток і закривати позиції.

3. Фондовий ринок враховує усі новини

Ціни акцій швидко реагують на будь-яку нову інформацію. Це стосується не тільки до фінансових і економічних показників, але і до будь-якої новини взагалі. Дане твердження теорії Доу добре узгоджується з гіпотезою ефективності ринку.

4. Біржеві індекси мають бути узгодженні

Дане твердження відноситься до промислового індексу Доу-джонса і транспортного індексу Доу-джонса. Згідно з теорією Доу, поточний тренд і сигнали до зміни тренда повинні підтверджуватися обома індексами. При цьому допускається деяка розбіжність в часі сигналів, тобто один з індексів може подати сигнал про зміну тренда раніше за іншого.

5. Тренди підтверджуються обсягами торгів

Доу вважав, що для розпізнавання тренда необхідно враховувати обсяги торгів. Зміна цін акцій при малому обсязі торгів може бути пояснене безліччю різних причин і не характеризує поточний тренд. Якщо ж зміна ціни відбулася на тлі великих обсягів торгів, то це відображає «реальну» думку ринку і характеризує розвиток поточного тренда або новий тренд.

6. Тренди діють до тих пір, поки не з'явиться однозначний сигнал про припинення

Це твердження слід розуміти таким чином: тренд має тенденцію до продовження і зміни цін, не відповідні тренду, у разі невпевненості необхідно інтерпретувати як тимчасове коректування, а не як зміну тренда.

Література

  • J. M. Hurst: The Profit Magic of Stock Transaction Timing. Englewood Cliffs, N.J.: Prentice-Hall, 1977. ISBN 0-13-726000-8 (Analysis of the empirical character of US stock market movements prior to 1973) NB: Also, ISBN 0-934380-62-7
  • Murphy: Technical Analysis of Futures Markets. New York, N.Y.: New York Inst. of Finance, 1986. ISBN 0-13-898008-X

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.