Промисловий індекс Доу-Джонса

Промисло́вий і́ндекс До́у-Джо́нса (англ. Dow Jones Industrial Average, DJIA, Dow 30, або неформально Dow Jones чи The Dow) біржовий індекс цінних паперів (акцій) 30 найбільших американських підприємств, створений у 1896 році редактором The Wall Street Journal і співзасновником Dow Jones & Company Чарльзом Доу. Індекс був створений для зведення інформації по акціях індустріальних підприємств на американській біржі цінних паперів. Він залишається разом з Dow Jones Transportation Average найстарішим індексом цінних паперів у США.

Промисловий індекс Доу-Джонса
Тип фондовий індекс
Засновано 26 травня 1896
Штаб-квартира  США
Власник(и) Dow Jones Indexesd
djaverages.com(англ.)
 Промисловий індекс Доу-Джонса у Вікісховищі
Логотип Dow Jones

В основі індексу Доу-Джонса — теорія Доу про аналіз ринку за допомогою середніх показників котирувань промислових і транспортних акцій. Вважається, що тенденція ринку загалом позитивна, якщо один з цих середніх показників піднімається вище попереднього локального піку, за яким настає аналогічне зростання другого показника. Коли ж обидва показники знижуються нижче попереднього локального мінімуму, це підтверджує загальну тенденцію до спаду. Цю теорію покладено в основу прогнозування майбутніх змін на фондовому ринку.

Компоненти

Історичний графік DJIA з 1896 по 2022
Індекс Доу-Джонса під час Великої депресії
DJIA з січня 2000 по 2022. Протягом першого десятиліття XXI ст. індекс найбільше падав після Терористичного акту 11 вересня 2001 року, початку американської інтервенції в Афганістан (2001) та Ірак (2003) і фінансової кризи 2008 року.

У перелік компонентів бази розрахунку індексу входять 30 американських компаній, які є відкритими акціонерними товариствами. Час від часу їх перелік може змінюватися. Так, наприклад, 10 вересня 2013 року були вилучені компанії Alcoa, Hewlett-Packard і Bank of America, їхні місця зайняли Goldman Sachs, Nike і Visa.[1] Станом на березень 2015 повний перелік є таким:

Підприємство Тікер Галузь
3MNYSE: MMMРізноманітна промисловість
American ExpressNYSE: AXPфінансова
AppleNASDAQ: AAPLкомп'ютерна
BoeingNYSE: BAАерокосмічна/Оборонна
CaterpillarNYSE: CATКомерційний транспорт
ChevronNYSE: CVXгаз і нафта
Cisco SystemsNYSE: CSCOкомп'ютерні мережі
Coca-ColaNYSE: KOнапої
DowNYSE: DOWхімічна
ExxonMobilNYSE: XOMгаз і нафта
Walgreens Boots Alliance, Inc.NYSE: WBAфармацевтична
Goldman SachsNYSE: GSфінансова
Home DepotNYSE: HDроздрібні будівельні матеріали
IntelNASDAQ: INTCелектронна
IBMNYSE: IBMкомп'ютерна
Johnson & JohnsonNYSE: JNJфармацевтична
JPMorgan ChaseNYSE: JPMфінансова
McDonald'sNYSE: MCDресторани
MerckNYSE: MRKфармацевтична
MicrosoftNASDAQ: MSFTПрограмне забезпечення
NikeNASDAQ: NKEОдяг
PfizerNYSE: PFEФармацевтична
Procter & GambleNYSE: PGпобутова хімія
The Travelers CompaniesNYSE: TRVстрахування
UnitedHealth GroupNYSE: UNHмедичне обслуговування
United TechnologiesNYSE: UTXАерокосмічна
Verizon CommunicationsNYSE: VZтелекомунікаційна
VisaNYSE: Vфінансова
WalmartNYSE: WMTроздрібна торгівля
Walt DisneyNYSE: DISмовлення і розваги

Недоліки

У сьогоднішній, більш глобалізований, час індекс Доу-Джонса вважається застарілим, що не задовольняє точність відображення стану економічної активності в США. У професійних колах частіше послуговуються індексом S&P 500, який вважається точнішим, оскільки обчислюється на основі даних 500 найбільших компаній США. Проте індекс Доу-Джонса залишається найбільш цитованим у ЗМІ біржовим індексом.

Примітки

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.