Теребовлянська центральна районна клінічна лікарня

Теребовлянська центральна районна клінічна лікарня лікувальний заклад у м. Теребовлі Тернопільської області України.

Теребовлянська центральна районна клінічна лікарня
Засновано 1939
Головний лікар Михайло Степанович Никеруй
Країна  Україна
Адреса 48100, вул. Січових Стрільців, 25, м. Теребовля
Координати 49°17′44″ пн. ш. 25°41′22″ сх. д.

Історія

Архівних матеріалів про медичну Теребовлянщину за часів Австро-Угорщини не збереглось.

За часів Польщі повітовим лікарем у Теребовлі був Вітольд Стелля, лікарем «каси хворих» — Поліщук. Медична допомога населенню надавалася також приватними лікарями, які приймали хворих вдома за досить великі гроші. Приватною практикою займалися дитячий лікар Бомле, терапевти Сасс, Гарматій, Воробець, Деницький, акушер-гінеколог Калин, зубні лікарі Кальберт, Штерн. У межах нинішнього Теребовлянського району не було жодної лікарні.

Після вторгнення радянської влади в 1939 році на території теперішнього Теребовлянського району при райвиконкомі були створені Теребовлянський, Микулинецький, Золотниківський, Струсівський і Буданівський райздороввідділи. Одночасно було відкрито лікарні: в Теребовлі на 50 ліжок, в Микулинцях — на 25 ліжок; у Сороцькому відкрито протитуберкульозний, а в Підгайчиках дитячий санаторії.

За час німецької окупації мережа медичних закладів була частково зруйнована.

У 1944 лікарні відкрито заново, зокрема в Теребовлі на 35 ліжок. Для підготовки середніх медичних працівників у Теребовлі в 1950 створено медичне училище, яке функціонувало до 1959.

У 1962—1963 Золотниківський, Микулинецький, Струсівський, Буданівський райони ліквідовані, відбулася реорганізація медичної мережі. Лікарні в Золотниках і Микулинцях стали номерними районними лікарнями, а в Буданові і Струсові — дільничними. Теребовлянська лікарня стала центральною районною, відтоді вся мереж лікувальних закладів району підпорядковується їй. Тут сконцентрувалась уся спеціалізована медична допомога.

Наприкінці 1980-х — на початку 1990-х дещо покращено матеріально-технічної базу лікарні, добудовано і реконструйовано приміщення, завдяки чому відкрито неврологічний, травматологічний та реанімаційний, поліклінічний відділи. Придбано деяку сучасну медапаратуру (апарат ультразвукового дослідження, фіброгастроскоп, нова рентгендіагностична апаратура, тощо).

Персонал

Головні лікарі

  • Ярослав Стиранка — 1987—?[1]
  • Михайло Степанович Никеруй — нині

Лікарі

  • Ярослав Стиранка — лікар-статист (1981—1983), заступник головного лікаря (1983—1987), головний лікар

Примітки

  1. Дем'янова І. Стиранка Ярослав Володимирович // Тернопільський енциклопедичний словник : у 4 т. / редкол.: Г. Яворський та ін. — Тернопіль : Видавничо-поліграфічний комбінат «Збруч», 2008. — Т. 3 : П  Я. — 708 с. ISBN 978-966-528-279-2.

Джерела

  • Стиранка, Я. Теребовлянщина / Я. Стиранка // Лікарі Тернопільщини (Хронологія імен та фактів) / за ред. О. Голяченка. Тернопіль: Лілея, 2007. — С. 86—88.

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.