Терногородське плато

Терногоро́дське плато́ (пол. Płaskowyż Tarnogrodzki) — великий фізикогеологічний мезорегіон у південносхідній Польщі та західній Україні, що є східною частиною Сандомирського басейну. Свою назву дістало від назви міста Терногород.

Терногородське плато

Географічне розташуванння

Терногородське плато простягається між долинами річок Танви, Сяну та Шкла і пагористим пасмом Розточчя. В центрі мезорегіону до Сяну впадає річка Любачівка, яка утворює своїм плином широку і зігнуту долину. Південно-східна частина плато розташована в Україні, в межах трьох районів Львівської області: Яворівського, Мостиського та Городоцького. У межах Польщі воно займає площу 2260 км². Плато межує на південному заході з долиною нижнього Сяну, на півночі — з Білгорайською рівниною, а на сході та північному сході зі Східним (Українським) Розточчям. На півдні регіон межує із Хирівським плато і Верхньодністровською улоговиною.

У межах України південно-східна частина плато має окрему назву — Сянсько-Дністровська вододільна рівнина.

Геологічна характеристика

Регіон має дрібнохвилястий рельєф, що формується височинами від 220 до 280 м над рівнем моря (максимальна висота 284 м). Рельєф здебільшого одноманітний, урізноманітнений піщаними пагорбами (переважно параболічними), такими як Смерецька Гора (229 м) чи Вовча Гора (230 м). У будові плато лежать міоцени, на яких залягають прикриті лесом глини та піски, що надає регіону сільськогосподарського значення.

Джерела

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.