Тиберій II Костянтин

Тиберій II Костянтин, Флавій Тиберій Костянтин Август (лат. Flavius Tiberius Constantinus Augustus) (бл. 540 14 серпня 582) візантійський імператор (574-582) династії Юстиніанів.

Тиберій II Костянтин
грец. Τιβέριος Α′ Κωνσταντίνος
лат. Flavius Tiberius Constantinus
Народився 520
Фракія, Стародавня Греція
Помер 14 серпня 582
Константинополь
Країна  Візантійська імперія
Діяльність політик
Посада Візантійський імператор і давньоримський сенатор
Конфесія православ'я
Рід Justinian dynastyd
Батько невідомо або Юстин II
Брати, сестри Arabiad
У шлюбі з Іно Анастасія
Діти (3) невідомо, Константіна і Charitod
Тиберій II Костянтин на монетах 579 року

Тиберій був другом імператора Юстина II, який призначив Тиберія комітом екскубаторів. Він узяв під свій контроль імперію у 574 р., коли Юстин II збожеволів. Щоб збільшити свою популярність, Тиберій негайно почав витрачати резерви казначейства. За життя Юстина II генерал Маврикій вів боротьбу і завдав поразки персам у Вірменії. Коли Тиберій став повним імператором по смерті Юстина в 578, він розширив свої військові дії в залишках Західної Імперії, де уклав мир з вестготами в Іспанії і завдавав поразки берберам в Північній Африці. Тим часом, слов'яни почали мігрувати на Балкани в 579. В той же час Тиберію була потрібна армія, щоб захищатися проти перських вторгнень, і він був не в змозі зупинити міграцію слов'ян.

З VI ст. стали регулярними походи антів і склавинів у візантійські землі, а у VII ст. слов'яни заполонили землі Балканського півострова. Близько 578 року аварський каган Баян І організував військову кампанію проти склавінів. Число аварців, як зазначено в грецьких літописах, було 100 000. Вони перетнули Дунай і увірвалися на терени Візантійської імперії. Імператор Тиберій II уклав союз з ними і спрямував аварів проти склавинів, якими керував вождь Добрета.

У 582 р. Тиберій II Костянтин захворів і Маврикій був названий його спадкоємцем. Маврикій став імператором коли Тиберій помер у серпні 582 — за чутками був отруєний.

Див. також

Примітки

    This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.