Тиграй (провінція)

Тиграй — колишня провінція Ефіопії, що існувала до 1995 року. В середині XIX століття однойменне єпископство злилось із сусідніми провінціями, серед яких були Сем'єн, Темб'єн, Агаме й Ендерта. Відповідно до нової конституції Ефіопії 1995 року провінцію було перетворено на регіон.

Тиграй
Історичний прапор провінції Тиграй
Період існування:
19431995
Адм. центр Мекеле
Країна  Ефіопська імперія і  Ефіопія
Розділена на: 8-м підрозділів (аврайя)
Офіційна мова амхарська
Населення
 - повне
Площа
 - повна
Часовий пояс UTC+3 (EAT)
Дата ліквідації 1995
Провінція Тиграй на мапі Ефіопії
Провінція Тиграй на мапі Ефіопії

Історія

Типовий ландшафт провінції Тиграй біля археологічного району Єха

Пращури тиграїв й амхарців, які також відомі як хабешанці, були основними народами Аксумського царства у першому тисячолітті нашої ери. Їхня мова, форма мови геєз, у подальшому стала мовою ефіопського імперського суду, а також ефіопської церкви. У XIV столітті землі, що спілкувались тиграйськими мовами, були розділені на дві провінції, що розділялись річкою Мереб. Губернатор північної провінції здобув титул бахер негш (повелитель моря), а губернатор південної — титул тиграй меконен (лорд Тиграю). Португальський історик зазначав, що тиграйські володіння поділялись на двадцять чотири частини, дванадцять з яких розташовувались на південь від Мереба й підпорядковувались тиграю меконену, резиденція якого була в Ендерті[1]. Решта дванадцять частин розташовувались на північ від Мереба й були у підпорядкуванні бахера негаша, резиденцією якого був округ Серає[1]. У середньовіччі юрисдикція губернатора провінції Тиграй поширилась на всю територію.

В середині XIX століття володарі Темб'єна та Ендерти створили володіння Тиграй, де правила їхня династія. Один з членів тієї родини, Деджазмач Кассаї Мерча, обійняв імператорський трон 1872 року під іменем Йоганнис IV. Після його смерті у битві при Галлабаті ефіопський трон перейшов під контроль короля Шоа, в результаті чого центр влади змістився на південь, а Тиграй втратив свій вплив.

Примітки

  1. Richard M. Trivelli, Afrika spectrum 33(1998) 3: стор. 259
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.