Тигрове око

Око тигрове мінерал:

  • 1. різновид крокідоліту жовтого або бурого кольору, забарвлений оксидами заліза;
  • 2. кварц з дрібними включеннями волокнистих і лускуватих мінералів; смугастий, золотистий або темно-бурий з шовковистим полиском). Колір і будова кристалу мінералу викликані включенням в нього оксиду заліза Fe 2 O 3.
Тигрове око
Тигрове око
Загальні відомості
Хімічна формула SiO 2 Домішки: Fe 2 O 3.
Ідентифікація
Колір Золотисто-коричневий, золотисто-жовтий
Сингонія Тригональна
Спайність Відсутня
Злам раковистий
Твердість 7
Блиск Шовковистий
Колір риси Жовто-бурий
 Тигрове око у Вікісховищі

Умови створення

Походження вихідного мінералу крокідоліту (лужний амфібол) магматичне. Утворюється в сублужних гранітах спільно з кварцом і ін мінералами, де амфіболи утворюються по тріщинах.

Знаходять спільно з соколиним оком.

Заміщення крокидоліту кварцом і гідроксидами заліза відбувається в гідротермальних умовах, тому тигрове око, а також і соколине око можна віднести до мінералів гідротермального походження. Причому заміщення відбувається спочатку гідроксидами заліза, а вже потім кварцом.

Родовища

Родовища, де знайдено тигрове око: Південна Африка, М'янма, Західна Австралія, Індія, США (штат Каліфорнія), в Середній Азії, у Східній Сибіру, в Україні (Кривий Ріг).

Застосування

Один з напівкоштовних каменів, популярний матеріал для жіночих і чоловічих прикрас. Порівняно недорогий камінь для виробів.

Див. також

Примітки

    Література

    Посилання

    This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.