Тимелія-темнодзьоб рудолоба

Тиме́лія-темнодзьо́б рудолоба[3] (Cyanoderma rufifrons) — вид горобцеподібних птахів родини тимелієвих (Timaliidae). Мешкає в Південно-Східній Азії[4]. Раніше вважався конспецифічним з Cyanoderma ambiguum.

?
Тимелія-темнодзьоб рудолоба

Біологічна класифікація
Домен: Еукаріоти (Eukaryota)
Царство: Тварини (Animalia)
Тип: Хордові (Chordata)
Клас: Птахи (Aves)
Ряд: Горобцеподібні (Passeriformes)
Родина: Тимелієві (Timaliidae)
Рід: Cyanoderma
Вид: Тимелія-темнодзьоб рудолоба
Cyanoderma rufifrons
(Hume, 1873)[2]
Підвиди

(Див. текст)

Синоніми
Stachyris rufifrons
Stachyridopsis rufifrons
Посилання
Вікісховище: Cyanoderma rufifrons
Віківиди: Cyanoderma rufifrons
ITIS: 916058

Підвиди

Виділяють п'ять підвидів:[5]

Поширення і екологія

Рудолобі тимелії-темнодзьоби живуть в густому чагарниковому і бамбуковому підліску вологих тропічних лісів і в чагарникових заростях. На Малайському півострові вони зустрічаються на висоті до 1065 м над рівнем моря, на Суматрі на висоті до 915 м над рівнем моря і на Калімантані на висоті до 1500 м над рівнем моря.

Поведінка

Рудолобі тимелії-темнодзьоби зустрічаються зграйками до 6 птахів, іноді приєднуються до змішаних зграй птахів. Живляться комахами і ягодами. Гніздо кулеподібне, зроблене з бамбуку і трави. В кладці від 3 до 5 яєць.

Примітки

  1. BirdLife International (2016). Cyanoderma rufifrons.
  2. Hume, A. O. (1873). Novelties – Stachyris rufifrons, Nov. Sp... Stray Feathers 1 (6): 479–480.
  3. Фесенко Г. В. Вітчизняна номенклатура птахів світу. — Кривий Ріг : ДІОНАТ, 2018. — 580 с. — ISBN 978-617-7553-34-1.
  4. Collar, N. J.; Robson, C. (2016). Rufous-fronted Babbler (Cyanoderma rufifrons). У del Hoyo, J.; Elliott, A.; Sargatal, J.; Christie, D. A.; de Juana, E. Handbook of the Birds of the World. Volume 12. Picathartes to Tits and Chickadees. Barcelona: Lynx Edicions.
  5. Gill, Frank; Donsker, David, ред. (2021). Babblers, scimitar babblers, ground babblers, Alcippe fulvettas. IOC World Bird List Version 11.2. International Ornithologists' Union. Процитовано 12 січня 2022.
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.