Томасівська сталь

Томасівська сталь сталь, що її виплавляють з томасівського чавуну в конвертерах томасівським способом. Порівняно з мартенівською сталлю (з тим самим вмістом вуглецю) в ній більше азоту (0,010— 0,020 %), сірки і фосфору (по 0,05—0,06 %), внаслідок чого вона відзначається меншими пластичністю та ударною в'язкістю. Томасівська сталь схильна до старіння, ламкості у холодному стані. Якість її підвищували, продуваючи повітрям, збагаченим киснем, парокисневою сумішшю, сумішшю кисню і вуглекислого газу.

Частка томасівської сталі наприкінці ХІХ століття становила 25 % від світового виробництва сталі. Однак, з першої половини ХХ століття її виробництво поступово зменшувалося і у 1974 році становило лише 2 %.[1] З томасівської сталі виготовляли фасонні профілі, штаби, листопрокат, вироби, що не зазнають навантаження на розтяг тощо.

Література

Примітки

  1. Томасовская сталь. // Большая советская энциклопедия. Главн. ред. А. М. Прохоров, 3-е изд. Тома 1-30. — М.: «Советская энциклопедия», 1969—1978.
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.