Томас Гаммарберг

Томас Гаммарберг (швед. Thomas Hammarberg, народився 2 січня 1942 року в Швеції) — шведський дипломат, політик, вчитель журналіст. 1 січня 2006 року був вибраний Комісаром Ради Європи з прав людини. 

Томас Гаммарберг
Народився 2 січня 1942
Ерншельдсвік, Вестерноррланд, Швеція
Країна  Швеція
Діяльність письменник, дипломат, політик
Знання мов шведська
Заклад Amnesty International
Посада генеральний секретар «Amnesty International»d, представник Парламентської Асамблеї Ради Європиd[1], депутат риксдагуd і депутат риксдагуd
Партія Соціал-демократична партія Швеції
Нагороди

European Civil Rights Prize of the Sinti and Romad

honorary doctor of the University of Gothenburgd

Stieg Larsson Awardd (2014)

Біографія

Томас Гаммарберг більшу частину свого професійного життя працював на зміцнення прав людини в Європі та світі. Він був генеральним секретарем Amnesty International (1980-1986), генеральним секретарем організації «Врятуйте дітей Швеції» (1986-1992), послом шведського уряду з гуманітарних питань (1994-2002), генеральним секретарем Стокгольмського Міжнародного центру Улофа Пальме (2002-2005). Він отримав в 1977 році від імені Amnesty International Нобелівську премію миру.

У період між 1996 і 2000 роком він був призначений представником Генерального секретаря ООН Кофі Аннана з прав людини в Камбоджі. У 2001-2003 році Томас Гаммарберг виступав регіональним радником по Європі, Центральній Азії і Кавказу для Верховного комісара ООН з прав людини. Він також брав участь у Робочій групі з проблем біженців близькосхідного конфлікту.

Після закінчення мандата комісара РЄ Гаммарберг став експертом ООН з прав людини в Придністров'ї. Гаммарберг відомий великою кількістю публікацій з різних питань прав людини, і особливо про права дитини, політиці щодо біженців, проблеми меншин, ксенофобії, прав циган, а також міжнародних справ і безпеки. Він також відомий своїми презентаціями і лекціями з прав людини на різних міжурядових та наукових конференціях.

Томас Гаммарберг був номінований на премії року почесної нагороди в 2008 році і був призначений в 2013 році почесним доктором на факультеті соціальних наук в Університеті Гетеборга.

Книги та публікації

  • 1978 - Книги нового інформаційного порядку - Баланс і свобода (ЮНЕСКО) 
  • 1981 - ЗМІ та наш світогляд (Collins) 
  • 1990 - Права дитини: Міжнародна конвенція: що це говорить, і як він може змінити статус дітей у всьому світі? (Врятуйте дітей) 
  • 1994 - Дитина і політична воля: що повинно бути зроблено для прав дитини? (Врятуйте дітей) 
  • 1996 - Створення реальність права дитини: Конвенція ООН: що це говорить і як він може змінити статус дітей у всьому світі (Врятуйте дітей) 1998 - Школа для дітей з людини (ЮНІСЕФ) 
  • 1999 - Права людини: Конвенція про права дитини (Міністерство закордонних справ) 2000 - Палестинські біженці після п'яти десятиліть зради - нарешті час? (Міністерство закордонних справ)
  • 2005 - Соціальна справедливість - Двадцять питань про права людини (Улоф Пальме Міжнародний центр) 
  • 2009 - Права людини в Європі: час виконувати наші зобов'язання (Рада Європи) 
  • 2011 - "Дискримінації за ознакою сексуальної орієнтації та гендерної ідентичності в Європі" (Рада Європи)

Посилання

sv:Thomas Hammarberg Thomas Hammarberg

  1. http://www.assembly.coe.int/nw/xml/AssemblyList/MP-Details-EN.asp?MemberID=8007
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.