Торч

Назва

Походження назви річки пов'язують з торкамитюркомов­ними племенами, спорідненими з печенігами, які, зазнавши по­разки від половців, переселилися на землі Київської Русі, в басейн Росі та до інших місць, де жили протягом XXI століть, поки остаточно не асимілювались зі слов'янським населенням (черкаси, келеберда)[2].

Опис

Довжина 32 км, площа водозбірного басейну 209 км²[1]. Похил річки 1 м/км[1]. Долина завширшки до 1,5 км, глибина до 30 м. Річище звивисте, біля гирла розширене і поглиблене. Використовується на господарські потреби. Ставки комплексного призначення.

Притоки: Литвинка (права).

Розташування

Торч бере початок на північ від села Розумниця. Тече спершу на південний захід через село Скибин, далі — переважно на південний схід (місцями на південь через село Сорокотяга). Впадає до Гірського Тікичу на захід від села Охматів.

Над річкою стоїть місто Жашків.

Примітки

  1. Каталог річок України.К. : Видавництво АН УРСР, 1957.
  2. Янко М. Т. Топонімічний словник України: Словник-довідник. К.: «Знання», 1998.

Див. також

Джерела

  1. Географічна енциклопедія України : [у 3 т.] / редкол.: О. М. Маринич (відповід. ред.) та ін. К., 1989—1993. 33 000 екз. — ISBN 5-88500-015-8.
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.