Тофуку-дзі

Тофуку-дзі (яп. 東福寺 буддійський храмовий комплекс на південному сході Кіото, Японія.

Ворота саммон
Сад каміння
Сади, засновані в 1939
Цутенке

Храм заснував монах Енні в 1236 році. Храм належить дзенській школі Ріндзай. Назву храму скомбіновано з назв найбільших храмів у Нара монастир Кофуку і монастир Тодай. Храм побудували за вказівкою Кудзьо Мічіє, видного політичного діяча Японії епохи Камакура.

Ворота храму саммон — найдавніші з воріт дзенських храмів у Японії і є національним надбанням. Висота споруди становить 22 метри.

До складу всього храмового комплексу входить 24 храми, хоча раніше було 53, багато будівель не збереглися.

Сади храмового комплексу Тофуку-дзі

Храм знаменитий своїми кленами, червоне листя яких стає дуже мальовничим восени.

На території храмового комплексу розташовані багато садів, найвідоміші з яких 4 дзенівські сади (Північний, Південний, Західний і Східний) храму Ходзьо — будівлі, де проживали служителі. Сади були створені в 1939 році Мірей Сігеморі (重森三玲, Mirei Shigemori), відомим японським фахівцем з садово-паркової архітектури та істориком японських садів, і вирішені в різних стилях і напрямках.

  • Північний сад являє собою майданчик, на якому в шаховому порядку розташовані невеликі квадрати з моху і каменю. По краях майданчика розташовані невисокі підстрижені кущі.
  • Південний сад складається з 4 груп каменів і валунів, розташованих на майданчику, посипаному гравієм. У крайньому правому куті західного боку розташовані п'ять покритих мохом «гір» і одиничний бонсай у правильному прямостоячому стилі.
  • Західний сад являє собою поєднання кущів азалій, сформованих у вигляді низьких паралелепіпедів з квадратною основою, окремих посадок чагарників і садових бонсай на щебеневому «полі» і «газонів» з моху.
  • Східний сад складається з семи циліндричних каменів різної висоти, розміщених у порядку зірок в сузір'ї Великої Ведмедиці. Ці камені спочатку використовувалися як фундаментні в різних будівлях храму. Камені розташовуються на полі зі щебеню.

Див. також

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.