Тремоло

Тре́моло (італ. tremolo букв. «тремтячий») — прийом гри на музичних інструментах, який полягає у багаторазовому швидкому повторенні одного звуку, акорду, або двох звуків, що стоять один від одного більше ніж на один тон (на відміну від трелі). Тремоло є різновидом мелізму.

Тремоло
Мова твору або назви італійська
 Тремоло у Вікісховищі
нотація тремоло у випадку, коли повторюється (тремолюється) одна нота
нотація тремоло у випадку, коли повторюються (тремолюються) різні ноти

Тремоло на одному звуці найбільш властиве струнним та ударним інструментам. На ударних тремоло досягається швидкими ударами паличок по інструменту, на смичкових струнних — швидкими поперемінним рухом смичка, на лютневих струнних — частим защипуванням струни плектром або медіатором. Схожий прийом гри на духовому інструменті називається фрулато.

Є одним з найрозповсюдженіших прийомів грі на гітарі в альтроку та екстремальних жанрах металу. В останньому, задля підсилення ефекту, нерідко супроводжується бласт бітом.

В музичній нотації тремоло позначається кількома рисками, що перетинають вертикальну риску повторюваної ноти або між повторюваними нотами чи акордами.

Див. також

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.