Тритон блакитнохвостий

Опис

Загальна довжина досягає 7—10 см. Спостерігається статевий диморфізм: самиці більші за самців. Голова пласка. Морда округла, краї рота розташовані трохи нижче очей. Сошникові зуби мають V-подібну форму. Язик невеликий, проте товстий, має овальну форму. шкіра голови, тулуба і хвоста вкрита дрібним зернятками, а шкіра черева гладенька, іноді зі зморшками. Кінцівки довгі та слабкі, з 4 пальцями на передніх та 5 — на задніх. Хвіст відносно довгий, дуже сплощений з боків.

Забарвлення коливається від світло-до темно-коричневого, іноді оливкове або буре. Область хребта часто світліше решти шкіри. На череві є червоні чи помаранчеві плями неправильної форми на чорному тлі. Чорні плями зустрічаються і на хвості самців. У шлюбний же період хвіст має яскраво-синє забарвлення. Звідси й походить назва цього тритона.

Спосіб життя

Полюбляє лісові ставки, рисові поля, штучні водойми. Зустрічається на висоті 1790–2400 м над рівнем моря. Здатен переносити посуху. Живиться безхребетними, дрібною рибою, ракоподібними.

Розмноження ж відбувається у весняно-літній період — з піком у травні-червні. Самиця відкладає яйця відбувається в канавах, ставках та інших дрібних водоймах.

Після шлюбного сезону тварини вибираються на суходіл, але далеко від води не йдуть. Зимує у сирих печерах або ущелинах серед каміння.

Розповсюдження

Поширено у провінціях Юньнань і Гуйчжоу (Китай).

Джерела

  • Yang, D. and Rao, D. (2008). Amphibia and Reptilia of Yunnan. Yunnan Publishing Group Corporation, Kunming.
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.