Троїцький Всеволод Сергійович

Всеволод Сергійович Троїцький (рос. Всеволод Сергеевич Троицкий; 25 березня 1913(19130325), село Михайловське, нині Тульська область5 червня 1996, Нижній Новгород) — радянський фізик і астроном, член-кореспондент АН СРСР (1970).

Троїцький Всеволод Сергійович
Народився 12 (25) березня 1913
Тульська губернія, Російська імперія
Помер 5 червня 1996(1996-06-05) (83 роки)
Нижній Новгород, Росія
Поховання Червоне кладовищеd
Країна  СРСР
 Російська імперія
 Росія
Діяльність астроном, фізик
Alma mater Нижньогородський державний університет імені М. І. Лобачевського
Галузь радіаційна фізика
Заклад Науково-дослідний радіофізичний інститутd
Ступінь доктор фізико-математичних наук
Аспіранти, докторанти Крупнов Андрій Федоровичd
Членство Академія наук СРСР
Нагороди

Закінчив Горьковський університет (1941). З 1948 працював в Горьківському науково-дослідному радіофізичному інституті.

Наукові роботи відносяться до радіоастрономії. Починаючи з 1950 досліджував радіовипромінювання і природу Місяця. Розробив оригінальні радіотелескопи і прецизійний метод вимірювання слабких сигналів — метод «штучного Місяця». За їхньої допомоги отримав найточніші дані про спектр радіовипромінювання Місяця в широкому діапазоні довжин хвиль, про його залежності від фази лунацій і затемнень. Створив детальну теорію радіовипромінювання Місяця і запропонував методи вивчення властивостей і структури його поверхневого шару. Дослідження Троїцького дозволили визначити фізичні властивості і тепловий режим шару місячної речовини товщиною в кілька метрів, твердопористий характер його структури. На підставі виявленого і виміряного ним теплового потоку із глибин Місяця вперше довів, що його надра мають високу температуру. Методи Троїцького широко застосовуються для вивчення планет наземними засобами, з штучних супутників планет та міжпланетних станцій, а також для вивчення Землі з космосу.

У 1980 запропонував метод діагностики злоякісних новоутворень у людини за їхнім посиленим тепловим радіовипромінюванням.

Премія імені О.С.Попова АН СРСР (1974) за цикл досліджень «Радіовипромінювання Місяця».

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.