Трудові резерви (стадіон, Біла Церква)

Центральна навчально-спортивна дитячо-юнацька база «Трудові резерви» — філія Комітету фізичного виховання і спорту Міністерства освіти і науки України. Розташований у місті Біла Церква Київської області. Вміщує 13,5 тис. глядачів[1]. Був домашньою ареною футбольних команд «Арсенал-Київщина» та «Рось».

«Трудові резерви»
Країна  Україна
Розташування  Україна,
09100,
Біла Церква,
вул. Ярмаркова, 4
Координати 49°47′38″ пн. ш. 30°07′23″ сх. д.
Власник МОН України
Команда (-и)  
Вміщує 13500
Розміри поля 104x72
Вебсайт bcstadion.org.ua[недоступне посилання]

Трудові резерви (стадіон, Біла Церква) у Вікісховищі

Стадіон розміщений в історичній місцевості Білої Церкви так званій Грузії — районі, який мав багато єврейських землянок схожих на грузинські будиночки. На місці самого стадіону було єврейське кладовище[2].


Історія створення

У 1930-х роках на місці майбутнього стадіону знаходилося футбольне поле, бігова доріжка, тенісні корти, місце для стрибків у висоту і довжину, парашутна вежа та головна будівля з невеликою трибуною на другому поверсі . Глядацьких трибун поки не було заплановано.

Пізніше футбольне поле та бігову доріжку огороджував дерев’яний бар’єр, висотою понад метр, а  спортивний майданчик вже мав прості трибуни і після був обгороджений шлакобетоном і цегельними стовпами. Останнім у будівництві старого стадіону був центральний вхід з колонами, що зберігся і до наших днів. У 1947 році таким чином утворився стадіон «Спартак». У теплий період там проводились змагання з футболу, легкої атлетики, а також городки. У зимовий – футбольне поле заливалося водою і проводились змагання з хокею.

У 1989 році закінчилось будівництво нового стадіону «Трудові резерви».  З опису тогочасних жителів виглядав він тоді як «замкнута будівля у вигляді чаші із сучасними трибунами на даху, різними спортивними приміщеннями всередині, футбольним полем і біговою доріжкою».

Галерея

Примітки

  1. Стадіон команди: «Арсенал» Біла Церква. ПФЛ. Архів оригіналу за 5 липня 2013. Процитовано 1 січня 2010.
  2. Архівована копія. Архів оригіналу за 6 листопада 2014. Процитовано 13 листопада 2010.

Джерела

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.