Тюкалінськ

Тюкалінськ — місто в Омській області Росії. Адміністративний центр Тюкалінського району і Тюкалінського міського поселення.

Місто
Тюкалінськ
Тюкалинск
Flag of Tyukalinskd Герб

Координати 55°52′ пн. ш. 72°12′ сх. д.

Країна Росія
Регіон Омська область
Муніципальний район Тюкалінський район
Міське поселення Тюкалінське міське поселення
Дата заснування 1759
Місто з 1823
Висота центру 115  м
Географічна зона Західно-Сибірська рівнина
Населення 10 546  (2015)
Катойконім тюкалінці, тюкалінець
Часовий пояс UTC+6
Телефонний код 38 176
Поштовий індекс 646330
Код ЗКАТУ 52418
GeoNames 1488780
Тюкалінськ
Тюкалінськ (Росія)
Тюкалінськ
Тюкалінськ (Омська область)

Географія

Місто розташоване на сході Ішимської рівнини на річці Тюкалка, в 124 км на північний захід від Омська, в 79 км на північний схід від залізничної станції Називаєвська на лінії Тюмень Омськ.

Історія

У 1759 році на місці сучасного Тюкалінська існувала поштова станція. З 1763 (коли Сибірський тракт було прокладено на півдні від Тари) — ямська слобода Тюкала. Найбільш вірогідна версія походження назви — від назви річки Тюкала, через яку пролягав тракт. «TÜKAL» в перекладі з давньотюркської «повний, досконалий». У 1823 слобода отримала статус позаштатного міста.

26 листопада 1876 рік стає окружним містом Тюкалінського округу Тобольської губернії.

Наприкінці XIX століття в Тюкалінську було близько 700 житлових будинків,2 церкви, парафіяльне і двокласне училища. Жителі займалися землеробством і скотарством. На ярмарках йшла жвава торгівля хлібом, м'ясом, рибою, шкурами, хутром, великою рогатою худобою, кіньми. На початку XX століття в Тюкалінську діяли 27 фабрик і заводів, в тому числі маслоробні. У 1903 в Тюкалінську було відкрито контору з експорту вершкового масла за кордон (до Німеччини, Англії, Швеції).

Герб

Офіційно перший герб міста з'явився в кінці Першої світової війни і відносився до нового типу гербів без зображення губернського центру на щиті. Він успадкував риси герба Омського повіту, на місці якого в свій час і було утворено Тюкалінський повіт. В описі герба було сказано:

«У зеленому полі срібний киргизький могильний пам'ятник»

Економіка

  • Маслосироробний комбінат
  • Лісгосп
  • Виробництво «Сапропелі»
  • ТОВ «Радість»

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.