Увеа (Нова Каледонія)

Увеа (фр. Ouvéa) — острів у групі Луайоте в Тихому океані. Входить до складу Нової Каледонії. Адміністративно є частиною комуни Увеа провінції Луайоте.

Увеа
Географія
20°27′ пд. ш. 166°36′ сх. д.
Акваторія Тихий океан
Площа 132,1 км²[1]
Країна
 Франція
Адм. одиниця Провінція Острови Лоялтіd
Iaaid
Нова Каледонія
Населення 3374 осіб (2014)[2]
Увеа
Увеа (Нова Каледонія)

 Увеа у Вікісховищі

Географія

Космічний знімок острова.

Увеа є атолом, що за формою нагадує півмісяць. Довжина острова становить близько 50 км, ширина - 7 км. Розташований на північний схід від острова Нова Каледонія. Увеа складається з двох великих вапнякових острівців, з'єднаних перешийком, і двох маленьких острівців, розташованих на південь [3]. Загальна площа суші Увеа становить 132,1 км².

У центральній частині острова розташована лагуна, в західній частині якої знаходиться ланцюг довжиною 35 км з 21 острівця, або моту, які носять назву Плеяди (фр. Pléiades) [3].

Середня річна температура на Увеа становить 24 °C. Найпрохолодніший сезон триває з квітня по вересень.

Населення

У 2009 році чисельність населення Увеа становила 3392 осіб, більшість з яких складали меланезійці. Заселення острова відбулося в результаті міграції меланезійців та полінезійців, при цьому вплив полінезійців на Увеа більш відчутно, ніж на сусідніх островах Маре і Ліфу [4]. Наприклад, у XVIII столітті на острові оселилися вихідці з острова Волліс (острови Волліс Футуна), які також називали свій острів Увеа [5].

Адміністративно Увеа розділений на три округи: Сент-Джозеф (Saint-Joseph ), Фаяоуе (Fayaoué) і Моулі (Mouli)[5]. Адміністративний центр - село Фаяоуе.

На Увеа дві місцеві мови: мова іааї (мова канаків) і західна увеа (полінезійська мова) [4] .

Економіка

Основне заняття мешканців - рибальство, виробництво копри [6].

Примітки

Див. також

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.