Угорська нотація

Уго́рська нотація — метод найменування змінних в програмуванні, при якому до ідентифікатора змінної або функції додається префікс, що вказує на його тип. Автором є Чарльз Симоні.

Наприклад, префікс p додається до ідентифікаторів вказівників (англ. pointer), sz — до ідентифікаторів символьних рядків (англ. string), що закінчуються на нуль тощо.

Перевагою угорської нотації є системність, що полегшує читання програм і зменшує ймовірність неправильного використання змінної. Була популярна в 90-х серед програмістів Microsoft, де дана нотація була внутрішнім стандартом.

Недоліком є те, що при зміні типу змінної назва втрачає зміст і не вказує на тип змінної, що потребує введення нової змінної.

Префікси, що задають тип

ПрефіксСкорочення відСенсПриклад
sstringРядокsClientName
szzero-terminated stringРядок, обмежений нульовим символомszClientName
n, iintЦілочисельна зміннаnSize, iSize
llongдовге цілеlAmount
bbooleanбулева зміннаbIsEmpty
aarrayмасивaDimensions
t, dttime, datetimeчас і датаtDelivery, dtDelivery
ppointerВказівникpBox
lplong pointerподвійний (дальній) вказівникlpBox
rreferenceпосиланняrBoxes
hhandleдескрипторhWindow
m_memberзмінна-член класуm_sAddress
g_globalглобальна зміннаg_nSpeed
CclassкласCString
TtypeтипTObject
IinterfaceінтерфейсIDispatch
vvoidвідсутність типуvReserved

Як бачимо з прикладу, префікс може бути і складеним. Наприклад, для іменування рядкової змінної-члена класу може бути використана комбінація «m» та «s»: (m_sAddress).

Див. також


This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.