Ущільнення

Ущільнення може значити:

В інженерній механіці

Зміна механічних характеристик матеріалів

  • Ущільнення бетонної суміші — технологічна операція приготування бетонної суміші. Повністю ущільненою вважається бетонна суміш, якщо коефіцієнт ущільнення (дійсне значення густини відносно теоретичного) становить Ку=0,98. При цьому міцність бетону приблизно на 10% менша за теоретичне значення. Слід відзначити, що недоущільнення бетонної суміші до 5% призводить до зменшення міцності приблизно на 30%.
  • Ущільнення ґрунту — штучне перетворення властивостей ґрунту в будівельних цілях з метою зменшення величини і нерівномірності осідання фундаментів і земляних споруд без суттєвої зміни його фізико-хімічного стану; є процесом взаємного переміщення часток ґрунту, в результаті якого збільшується число контактів між ними в одиниці об'єму внаслідок їх перерозподілу і проникнення дрібних часток в проміжки між великими під дією механічних зусиль, що прикладаються до ґрунту.

В інформаційних технологіях

  • Ущільнення потоку інформації — метод підвищення пропускної спроможності каналу для передачі інформації у цифровому виді у декілька потоків. Основні види ущільнення:
    • частотне ущільнення (англ. FDM - Frequency Division Multiplexing), при якому кожний цифровий потік передається у своєму частотному діапазоні;
    • часове ущільнення (англ. TDM - Time Division Multiplexing), при якому за кожним цифровим потоком резервується часовий інтервал для передачі даних, званий таймслотом;
    • ущільнення за поляризацією (англ. PDM - Polarization Division Multiplexing) — ущільнення потоків інформації за допомогою оптичних несучих, що мають лінійну поляризацію у різних площинах;
    • спектральне ущільнення (англ. WDM — Wavelength Division Multiplexing) — технологія, яка дозволяє одночасну передачу декількох незалежних інформаційних сигналів одним оптичним каналом передачі (оптичним волокном), використовуючи оптичні несучі з різними довжинами хвиль.

В медицині

  • Ущільнення (медицина) — зміна механічних властивостей органу або тканини організму, що проявляється у підвищенні опору деформуванню при пальпації (промацуванні пальцями чи долонями рук).

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.