Фалокриптус колючий

Фалокриптус колючий[1] (Phallocryptus spinosa[1]), або бранхінела колюча (Branchinella spinosa) — вид ракоподібних однойменного роду.

?
Бранхінела колюча
Біологічна класифікація
Домен: Ядерні (Eukaryota)
Царство: Тварини (Animalia)
Тип: Членистоногі (Arthropoda)
Підтип: Ракоподібні (Crustacea)
Ряд: Anostraca
Родина: Thamnocephalidae
Рід: Phallocryptus
Вид: Фалокриптус колючий
Phallocryptus spinosa
(Milne-Edwards, 1840)
Посилання
EOL: 338531
ITIS: 624101
NCBI: 220454

Занесено до Червоної книги України.[1]

Таксономічна характеристика

Один з 29 видів роду, характерного для австралійської фауни; єдиний представник роду у фауні України.

Поширення та чисельність

Знайдена в Чорноморському біосферному заповіднику (Кінбурнський п-в, Солоно-озерна, Івано-Рибальчанська ділянки) та на прилеглих до нього територіях, поблизу сіл Виноградного, Геройського, Рибальчого (Голопристанський р-н Херсонської обл.), Василівни (Очаківський р-н Миколаївської обл.). До 1940 р. зустрічалась у Куяльницькому та Хаджибейському лиманах. Ареал охоплює Євразію (від Південної Європи до Центральної Азії (Монголія)), Північну Африку (Марокко, Алжир). Місця перебування —солоні озера і калюжі (солоність води 4 — 15 ‰). Чисельність — в якісних виловах (пробах води) — численна. Причини зміни чисельності. Ймовірно, антропогенний вплив (випасання худоби на луках, забруднення водойм стоками тваринницьких ферм і т. п.).

Особливості біології

Галобіонт. Живиться фітопланктоном, детритом, бактеріями та дрібними гіллястовусими рачками. Активна фаза життя весняної генерації — з початку квітня по кінець червня за температури води 4 — 26 °С; літньої генерації — з червня по вересень за температури води 19 — 33 °С. Дає 1 — 2 весняні Та З — 4 літні генерації; тривалість життя генерації відповідно 45 — 65 та 25 — 35 днів. Яйця латентні. Кількість кладок 3 — 5 (у кожній 20 — 310 яєць). Життєвий цикл включає періоди: наупліальний — 7 — 15, передрепродуктивний — 8 — 19 та репродуктивний — 18 — 24 дні. Розмноження у неволі — не спостерігалося.

Заходи охорони

Охороняється у комплексі з іншими гідробіонтами у Чорноморському біосферному заповіднику. Слід організувати біологічний контроль за станом популяції.

Джерела

  1. Наказ Міндовкілля від 19.01.2021 (набрав чинності 12.03.2021) Про затвердження переліків видів тварин, що заносяться до Червоної книги України (тваринний світ), та видів тварин, що виключені з Червоної книги України (тваринний світ)
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.