Фатьма-Коба

Фатьма-Коба — багатошарова стоянка середньокам'яної доби в навісі на правому березі струмка Кубалар-Су, в 2 км західніше села Передове у Байдарській долині в Криму.

Розкопи Гліба Бонч-Осмоловського 1927 і Сергія Бібікова 1956 — 58 років.

При розкопах виявлено шари азильської і тарденуазької (скорчене поховання кроманьйонської людини) культури.

Виявлені шари

Виявлена кладка з каменю при вході в навіс, що ймовірно створює заслін від вітру. Розкриті культурні шари загальною глибиною до 2 м:

Середньокам'яна доба

У шарах середньокам'яної доби виявлені кістки благородного оленя, дикого кабана, козулі, лисиці, вовка, рисі, дикої кішки й риб.

Виявлені кістяні проколки, крем'яні нуклеуси, необроблені та ретушувати пластини, різці, скребки, вістря і мікроліти у вигляді простих трапецій. Також виявлені сегменти і трикутники.

Мурзак-кобинські шари

На 3-й 2-й шари припадає погребіння чоловіка у скорченому положенні на боці, що відносився до середземноморської раси. Він антропологічно відрізняється від похованих у Мурзак-Кобі тієї ж культури, що вказує на формування мурзак-кобинської культури на місцевій основі з приходнім населенням тарденуазької культури із заходу.

На додачу до інвентаря, що зустрічається у інших середньокам'яних шарах у мурзак-кобинських виявлені трапеції й вістря з зубцями.

Мідна доба

Матеріал 1-го шару Фатьма-Коби переважно характерний керамікою.

Література

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.