Фемарнбельтський міст
Фемарнбельтський міст або тунель (дан. Femern Bælt-forbindelsen, нім. Fehmarnbelt-Querung) — проект з'єднання німецького острова Фемарн (Fehmarn) з данським островом Лолланн (Lolland) тунелем, що має перетнути 18 — кілометрову протоку Фемарн-Бельт Балтійського моря. Будівництво має бути розпочате 2018 року,[1] і завершене орієнтовно 2028-го.[2]
Фемарнбельтський міст | |
Держава | Данія і Німеччина |
---|---|
Проходить над/під | Fehmarn Beltd |
Довжина або відстань | 18 км |
Стан використання | Будівельні проектиd |
Офіційний сайт | |
Фемарнбельтський міст у Вікісховищі |
Характеристики
Міст матиме загальну протяжність близько 19 км і буде побудований, як вантовий міст з трьома прольотами кожен в 724 метрів в довжину. Чотири пілони, на яких триматиметься міст матимуть приблизно 280 м заввишки. Вертикальний зазор складатиме 65 м, що не зашкодить проходу під ним великих суден з Балтійського моря.
Міст матиме двоколійну залізницю і чотирьохсмугову автомагістраль. Останній кошторис оцінив видатки у 42 млрд данських крон (EUR 5 млрд)
Ця вартість включає 1,5 млрд євро для інших удосконалень, наприклад, електрифікації і перебудову 160 км залізниць на двоколійну. Потрібні нові мости Фемарнзунд (1 км) і Сторстрем (більш за 3 км). Будівництво німецької двоколійної залізниці було відкладено на сім років відповідно до договору.
Міст і двоколійна залізниця скоротить час поїздки з Гамбурга до Копенгагена з 4¾ до 3-3¼ годин. Відповідно до планів[3]. інтервал руху складатиме один пасажирський і два вантажних поїзди через міст на годину. Але можливі затори і затримки з німецького боку, якщо затримається будівництво двоколійної залізниці.
Цей проект порівнюють з Ересуннським мостом, Міст Великий Бельт або з планами побудови мосту через Мессінську протоку і є найбільшим з запланованих інфраструктурних проектів в Північній Європі. Маршрут (дан. fugleflugtslinjen,нім. Vogelfluglinie)), стане основним зв'язком між Гамбургом (Гамбурзький метропольний регіон), і Копенгагеном / Мальме (Ересуннський регіон); і далі до Скандинавії.
Історія проекту
29 червня 2007 року в Берліні досягнуто Тимчасової угоди між данськими і німецькими урядами (представленими своїми міністрами транспорту) приступити до будівництва моста[4] оголошена Данським радіо інформація твердила, що Фемарнбельтський міст матиме довжину 19 км і знаходитиметься приблизно за 2 км на захід від Редбі (Rødby) у Данії до Путтгардена на острові Фемарн, який уже сполучений мостом з материковою Німеччиною.
Міст фінансуватиметься за рахунок гарантованих державою позик, які покриватимуться за рахунок дорожніх зборів і проїзду. Данія буде нести повну відповідальність за забезпечення фінансування даного проекту, за оцінками, витрати складуть 35 млрд данських крон або 4.7 млрд EUR[5]. Німецька участь обмежуватиметься розвитком наземних об'єктів на німецькому боці[6]. Данія отримає міст у свою власність, їй буде дозволено отримувати збори за проїзд для погашення позики і користуватися можливістю працевлаштування на платній станції. Угоду, досягнуту між міністрами транспорту необхідно буде ратифікувати національними парламентами, але жодних труднощів не очікується.
Критика
Є заперечення з боку місцевого населення Німеччини, які побоюються втрати робочих місць на сьогоднішньому інтенсивному поромному сполученні, і захисників екології, які вважають, що від цього проекту постраждають дикі тварин[7].
Міст Гедсер-Росток довжиною близько 50 км був запропонований як альтернатива Фемарнбельтському мосту. Прибічники цього проекту стверджують, що він був би сполучною ланкою із Скандинавії до Берліна.
Посилання
- TEC Tunnel – Denmark to Germany in 10 minutes by 2020. Royal Haskoning DHV. Архів оригіналу за 6 березня 2015. Процитовано 14 вересня 2013.
- Denmark-Germany undersea Fehmarn tunnel gets go-ahead.
- Архівована копія. Архів оригіналу за 15 квітня 2012. Процитовано 21 вересня 2008.
- Comments by Danish Transport and energy secretary Flemming Hansen, June 29, 2007. Архів оригіналу за липня 1, 2007. Процитовано жовтня 25, 2019.
- Danmark hænger på Femern-regning, Danmarks Radio 29 June 2007
- Tiefensee: Durchbruch für feste Fehmarnbeltquerung, German ministry of transport 29 June 2007. Архів оригіналу за 22 липня 2009. Процитовано 21 вересня 2008.
- Report from Deutsche Welle 29 June 2007
Джерела
- Official website
- Femern Bælt, Данське міністерство транспорту (данська мова)
- Зображення, Данське міністерство транспорту (данська мова)