Фемарнбельтський міст

Фемарнбельтський міст або тунель (дан. Femern Bælt-forbindelsen, нім. Fehmarnbelt-Querung) — проект з'єднання німецького острова Фемарн (Fehmarn) з данським островом Лолланн (Lolland) тунелем, що має перетнути 18 — кілометрову протоку Фемарн-Бельт Балтійського моря. Будівництво має бути розпочате 2018 року,[1] і завершене орієнтовно 2028-го.[2]

Фемарнбельтський міст
Держава  Данія і  Німеччина
Проходить над/під Fehmarn Beltd
Довжина або відстань 18 км
Стан використання Будівельні проектиd
Офіційний сайт
 Фемарнбельтський міст у Вікісховищі

Характеристики

Міст матиме загальну протяжність близько 19 км і буде побудований, як вантовий міст з трьома прольотами кожен в 724 метрів в довжину. Чотири пілони, на яких триматиметься міст матимуть приблизно 280 м заввишки. Вертикальний зазор складатиме 65 м, що не зашкодить проходу під ним великих суден з Балтійського моря.

Міст матиме двоколійну залізницю і чотирьохсмугову автомагістраль. Останній кошторис оцінив видатки у 42 млрд данських крон (EUR 5 млрд)

Ця вартість включає 1,5 млрд євро для інших удосконалень, наприклад, електрифікації і перебудову 160 км залізниць на двоколійну. Потрібні нові мости Фемарнзунд (1 км) і Сторстрем (більш за 3 км). Будівництво німецької двоколійної залізниці було відкладено на сім років відповідно до договору.

Міст і двоколійна залізниця скоротить час поїздки з Гамбурга до Копенгагена з 4¾ до 3-3¼ годин. Відповідно до планів[3]. інтервал руху складатиме один пасажирський і два вантажних поїзди через міст на годину. Але можливі затори і затримки з німецького боку, якщо затримається будівництво двоколійної залізниці.

Цей проект порівнюють з Ересуннським мостом, Міст Великий Бельт або з планами побудови мосту через Мессінську протоку і є найбільшим з запланованих інфраструктурних проектів в Північній Європі. Маршрут (дан. fugleflugtslinjen,нім. Vogelfluglinie)), стане основним зв'язком між Гамбургом (Гамбурзький метропольний регіон), і Копенгагеном / Мальме (Ересуннський регіон); і далі до Скандинавії.

Історія проекту

29 червня 2007 року в Берліні досягнуто Тимчасової угоди між данськими і німецькими урядами (представленими своїми міністрами транспорту) приступити до будівництва моста[4] оголошена Данським радіо інформація твердила, що Фемарнбельтський міст матиме довжину 19 км і знаходитиметься приблизно за 2 км на захід від Редбі (Rødby) у Данії до Путтгардена на острові Фемарн, який уже сполучений мостом з материковою Німеччиною.

Міст фінансуватиметься за рахунок гарантованих державою позик, які покриватимуться за рахунок дорожніх зборів і проїзду. Данія буде нести повну відповідальність за забезпечення фінансування даного проекту, за оцінками, витрати складуть 35 млрд данських крон або 4.7 млрд EUR[5]. Німецька участь обмежуватиметься розвитком наземних об'єктів на німецькому боці[6]. Данія отримає міст у свою власність, їй буде дозволено отримувати збори за проїзд для погашення позики і користуватися можливістю працевлаштування на платній станції. Угоду, досягнуту між міністрами транспорту необхідно буде ратифікувати національними парламентами, але жодних труднощів не очікується.

Критика

Є заперечення з боку місцевого населення Німеччини, які побоюються втрати робочих місць на сьогоднішньому інтенсивному поромному сполученні, і захисників екології, які вважають, що від цього проекту постраждають дикі тварин[7].

Міст Гедсер-Росток довжиною близько 50 км був запропонований як альтернатива Фемарнбельтському мосту. Прибічники цього проекту стверджують, що він був би сполучною ланкою із Скандинавії до Берліна.

Посилання

  1. TEC Tunnel – Denmark to Germany in 10 minutes by 2020. Royal Haskoning DHV. Архів оригіналу за 6 березня 2015. Процитовано 14 вересня 2013.
  2. Denmark-Germany undersea Fehmarn tunnel gets go-ahead.
  3. Архівована копія. Архів оригіналу за 15 квітня 2012. Процитовано 21 вересня 2008.
  4. Comments by Danish Transport and energy secretary Flemming Hansen, June 29, 2007. Архів оригіналу за липня 1, 2007. Процитовано жовтня 25, 2019.
  5. Danmark hænger på Femern-regning, Danmarks Radio 29 June 2007
  6. Tiefensee: Durchbruch für feste Fehmarnbeltquerung, German ministry of transport 29 June 2007. Архів оригіналу за 22 липня 2009. Процитовано 21 вересня 2008.
  7. Report from Deutsche Welle 29 June 2007

Джерела

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.