Фемтометр

Фемтометр (від дат. femten, «п'ятнадцять» та давньогр. μέτρον) — одиниця вимірювання відстані у системі SІ, що дорівнює 10−15 метра. Позначення: українське «фм», міжнародне «fm». Також використовується назва фермі на честь італійського фізика Енріко Фермі.

Найчастіше застосовується у ядерній фізиці, оскільки за порядком величини фемтометр порівняний із розміром атомного ядра.

Історія

Фемтометр було запроваджено на 11-й Генеральній конференції мір і ваг, і додано до системи SІ у 1964 році.

Іншу назву фемтометра фермі було дано на честь видатного італійського фізика Енріко Фермі (1901—1954), одного із засновників сучасної ядерної фізики. Цей термін був запропонований Робертом Гофстедтером у статті 1956 року в журналі Reviews of Modern Physics під назвою «Розсіювання електронів та структура ядра».[1] Термін широко використовується у ядерній фізиці та фізиці елементарних частинок. Коли Гофстедтеру у 1961-му році було присуджено Нобелівську Премію з фізики, цей термін з'явився у тексті його нобелівської лекції, «Метод розсіювання електронів та його застосування для вивчення структури ядер та нуклонів».[2]

Див. також

Примітки

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.