Генеральна конференція мір і ваг

Генеральна конференція мір і ваг (фр. Conférence générale des poids et mesures) — одна з трьох організацій, заснованих для підтримки міжнародної системи фізичних одиниць, як визначено метричною конвенцією 1875 року. До складу учасників конференції входять 52 держави з повним членством і 26 — з асоційованим членством.

Періодичність і місце проведення засідань керівного органу: Проводиться не менш ніж один раз на чотири роки у Парижі (Франція).

Адреса штаб-квартири міжнародної організації: Pavillion de Breteiul FR 92312 Sevres cedex Frans, Paris, France

Конференції ГКМВ

Перша (1889) Визначено міжнародний прототип кілограма, виготовлений із сплаву платини й іридію. Прототип зберігається в Міжнародному бюро мір і ваги. Проголошено міжнародний еталон метра.
Друга (1897) Жодних резолюцій не було прийнято.
Третя (1901) Переозначено літр як об'єм кілограма води. Уточнене означення кілограма як одинці маси, означено «стандартну вагу», визначено стандартне прискорення вільного падіння, запроваджено використання грама сили.
Четверта (1907) Прийнято означення карата як 200 мг.
П'ята (1913) Запропоновано міжнародну шкалу температур.
Шоста (1921) Переглянуто метричну конвенцію.
Сьома (1927) Створено консультативну комісію з електрики.
Восьма (1933) Визначено потребу в абсолютних електричних одиницях.
Дев'ята (1948) Визначено ампер, бар, кулон, фарад, генрі, джоуль, ньютон, ом, вольт, ват, вебер. Вибрано назву для градуса Цельсія. Мала літера l затверджена як позначення літра. Як кому, так і крапку було прийнято як позначення десяткової частини. Замінено символи для стера і секунди . Пропонувалося, але не було затверджене загальне повернення до довгої системи нумерації.
Десята (1954) Означено кельвін та стандартну атмосферу. Почалося встановлення Міжнародної системи одиниць (метр, кілограм, секунда, ампер, кельвін, кандела).
11-та (1960) Метр перевизначено через довжину хвилі світла. Прийнято одиниці: герц, люмен, люкс, тесла. Нова метрична система отримала назву SI, «the modernized metric system». Підтверджено вживання префіксів піко-, нано-, мікро-, мега-, гіга- та тера-.
12-та (1964) Повернено початкове означення літра як 1 дм3. Затверджено префікси атто- та фемто-.
13-та (1967) Перевизначено секунду як тривалість 9 192 631 770 періодів випромінювання, що відповідає переходу між двома надтонкими рівнями основного стану цезію-133 при температурі 0 K. Градус Кельвіна перейменовано в кельвін. Змінено означення кандели.
14-та (1971) Визначено нову основну одинцю SI моль. Затверджено одиниці паскаль, сіменс.
15-та (1975) Затверджено префікси пета- та екса-. Запроваджено радіологічні одиниці грей та бекерель.
16-та (1979) Визначено одиниці кандела, зіверт. Затверджено використання для позначення літра символів l та L.
17-та (1983) Метр визначено через швидкість світла.
18-та (1987) Прийнято договірне значення для сталої Джозефсона, KJ, та сталої фон Клітцинга, RK, готуючись до перевизначення ампера й кілограма.
19-та (1991) Запроваджено нові префікси йокто-, зепто-, зета- та йота-.
20-та (1995) Додаткові одиниці SI радіан та стерадіан стали похідними одиницями.
21-ша (1999) Затверджено нову одиницю SI катал = моль за секунду для каталітичної активності.
22-га (2003) Підтверджено вживання коми або крапки для позначення десяткової частини, але не для групування символів з метою полегшення читання: «числа можуть бути розділені на трійки для полегшення читання, ні крапки, ні коми не вставляються в проміжки між групами»[1].
23-тя (2007) Роз'яснення щодо кельвіна та ідеї щодо перевизначення деяких основних одиниць SI.
24-та (2011) Затверджено проект майбутнього переозначення основних одиниць Si.
25-та (2014) Обговорювалось перевизначення кілограма через сталу Планка, але рішення не було ухвалене. Відзначено прогрес у підготовці перевизначення основних одиниць. Було зроблено висновок, що запропоновані дані ще не є достатньо надійними. Заохочуються подальші зусилля щодо вдосконалення даних, так щоб на 26-му засіданні можна було б прийняти резолюцію щодо перевизначення основних одиниць SI
26-та Архівовано 19 вересня 2019 у Wayback Machine. (2018) Переглянуто визначення одиниць SI кілограм, ампер, кельвін та моль через відповідні фундаментальні стали: Планка, елементарний заряд, Больцмана та Авогадро, оновлені значення яких також було затверджено.[2]

Участь України у Генеральній конференції з мір та ваг

  • Дата набуття Україною членства: 09.08.2002 р.;
  • Підстава для набуття членства в міжнародній організації: Доручення КМУ від 17.12.01 № 18478/45;
  • Статус членства: Асоційований член;
  • Характер фінансових зобов'язань України: Сплата щорічного членського внеску;
  • Джерело здійснення видатків, пов'язаних з виконанням фінансових зобов'язань: Державний бюджет України;
  • Вид валюти фінансових зобов'язань: Євро
  • Обсяг фінансових зобов'язань України на 2017 рік: інформації немає;
  • Центральний орган виконавчої влади, відповідальний за виконання фінансових зобов'язань: Міністерство економічного розвитку і торгівлі України.[3]

Виноски

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.