Фотожаба

Фотожа́ба (рос. Фотожаба) також жа́ба — графічна карикатура, шарж; сленгова назва різновиду фотомонтажу, переробки зображення за допомогою растрового або векторного графічного редактора із застосуванням спецефектів комп'ютерного дизайну[1]. Рідше сленгове «жаба» використовується як вираз недовіри по відношення до змісту поста або коментаря, в тому числі не графічного, а текстового[1].

Фотожаба на втечу Януковича з України та російську окупацію Криму. Фотомонтаж у Adobe Photoshop CS5

Походження поняття

Вираз «фотожаба» виник від спотворення назви популярного графічного редактора Adobe Photoshopтранскрипції фотошоп, фотожоп). При цьому натякається на величезні можливості комп'ютерної графіки для підробки зображень чи документів, тобто означає «це зображення (текст) — підробка, фальсифікація, неправда»[1]. Вважається що термін вперше використав 19 серпня 2004 року російський блогер usachev на сервісі LiveJournal[2]. Популярним явище стало з розвитком веб-блогів, де кожний користувач може коментувати чужі записи. В англомовному інтернет-середовищі це явище називають англ. photoshopping або англ. fotofuck[3].

Створення фотожаб

Зазвичай, фотожаба — це гумористичний або сатиричний колаж, виготовлений з будь-якої фотографії з метою розвинути сюжет, зробити його смішнішим (сленг. лулз)[2]. Переважно створювані зображення носять карикатурний характер. Можуть виникати стихійно або цілеспрямовано. Стихійні фотожаби можуть базуватися на популярних фотографіях з новин, найчастіше вони засновані просто на кумедних випадкових фотографіях, іноді можуть носити ідеологічну забарвленість. Фотожаби можуть ставати основою інтернет-мемів.

Для створення фотожаб найчастіше використовується редактор Adobe Photoshop, хоча для цього може бути використаний будь-який інший графічний редактор — наприклад, Microsoft Paint, GIMP, Corel Photo-Paint, Paint.NET та інші.

Для створення фотожаби треба, перш за все, визначитись з задумом шаржу. Наступний крок — вибір оригінального зображення, яке буде «жабитись». На оригінальне зображення накладається персонаж фотожаби, вирізаний по контуру в фотошопі (або іншому графічному редакторі) та збережений в окремому шарі для полегшення процесу «зажабки» для решти учасников фотожаби. Нерідко фотожаба містить коментарі чи висловлювання, думки героя сюжету[2].

До жаб також відносять звукові жаби (приклад Crazy Frog) і відеожаби (фільми з «гоблінським» перекладом)[2].

Photoshop tennis

В інтернет-блогах і на форумах, наприкінці 1990-х — початку 2000-х, «Фотожаба» стала своєрідною онлайновою грою (англ. Photoshop tennis, також Photochop contest, Fotofuck), яка полягає в послідовній зміні-жабленні зображення двома або декількома гравцями[4].

Фотожаби є звичайним вмістом на іміджбордах, де між учасниками відбувається своєрідне спілкування за допомогою розміщення картинок (зазвичай, не власного виробництва). Існують популярні інтернет-спільноти, присвячені фотожабам. В низці країн популярними стали щорічні чемпіонати з фотожаби, зокрема відкритий конкурс «Layer Tennis» в США[5], норвезький чемпіонат «Fotofikling»[6] та інші.

Найбільш вдалі фотожаби стають контентом розважальних і інформаційних сайтів.

Примітки

  1. Значення слова «фотожаба» Словник молодіжного сленгу (рос.)
  2. Мистецтво фотожаби Журнал «Хакер» № 01/07 (2007) (рос.)
  3. Geelan, David (2006). Undead Theories: Constructivism, Eclecticism And Research in Education. Sense Publisher. с. 146. ISBN 90-77874-31-3.
  4. Schreve, Jenn (27 вересня 2001). Anyone for Photoshop Tennis?. Wired News. Архів оригіналу за 9 лютого 2013. Процитовано 27 жовтня 2007.
  5. Coudal Partners' Layer Tennis (англ.)
  6. Norgesmesterskapet i fotofikling (норв.)

Див. також

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.