Microsoft Paint

Microsoft Paint — простий растровий графічний редактор компанії Microsoft, який входить до усіх операційних систем Windows, починаючи з перших версій.

Paint
Компонент Microsoft Windows
Microsoft Paint у Windows 10
Деталі
Тип Графічний редактор
У комплекті з Windows 1.0 та пізнішими Windows операційними системами
Пов'язані компоненти
Imaging for Windows, Windows Live Photo Gallery

У Windows 95 була введена нова версія Paint. Той же інтерфейс продовжує використовуватися в наступних версіях Windows. У Windows 98, Windows 2000 і Windows МЕ зображення могли бути збережені в форматах GIF і JPEG, якщо були установлені необхідні графічні фільтри від Microsoft (зазвичай вони установлювались разом з іншими компонентами від Microsoft, такими як Microsoft Office або Microsoft PhotoDraw). Починаючи з Windows XP фільтри стали попередньо встановленими, і тепер вже підтримували формати PNG і TIFF. У Windows Vista повністю змінена панель інструментів, допрацьовані деякі інструменти.

Історія

Перша версія Paint з'явилася в Windows 1.0. У Windows 3.0 був перейменований в PaintBrush. Але потім в Windows 95 і пізніших версіях Windows він був знову перейменований в Paint (проте, програма може викликатися і командою-затичкою pbrush, що є явне скорочення від Paint Brush). У версії з Windows 3.x і більш ранніх версіях підтримувалися тільки формати MSP, BMP, PCX і RLE. У наступних версіях з цих форматів залишилася підтримка лише одного — BMP.

У Windows 95 була введена нова версія Paint. Той же самий інтерфейс продовжує використовуватися в наступних версіях Windows. У Windows 98, Windows 2000 і Windows ME зображення могли бути збережені в форматах GIF і JPEG, якщо були встановлені необхідні графічні фільтри від Microsoft (зазвичай вони встановлювалися разом з іншими додатками від Microsoft, такими як Microsoft Office або Microsoft PhotoDraw). Починаючи з Windows XP фільтри стали встановленими, і додалася підтримка форматів PNG і TIFF. У Windows Vista і Windows 7 повністю змінені іконки.

Windows 7

У Windows 7 вперше за останні 14 років Microsoft Paint повністю перероблений, він отримав стрічковий (Ribbon) інтерфейс, додаткові пензлі, фігури, які дуже подібні на бібліотеку Microsoft Office. Ось короткий огляд нововведень:

  1. 9 різновидів пензлів (Brush):
    1. Звичайний пензлик (тепер — згладжений)
    2. Каліграфічний пензлик 1 (тепер — згладжений)
    3. Каліграфічний пензлик 2 (тепер — згладжений)
    4. Балончик (залишився без змін)
    5. Масляний пензлик (маже товстим штрихом)
    6. Пастельний пензлик (схожий на кольорову крейду)
    7. Маркер (замальовує кольором наполовину)
    8. Звичайний олівець (тонкий пензлик для імітації звичайного жорсткого олівця)
    9. Акварель (напівпрозорий плавний поступово зникаючий пензлик)
  2. Також оновилась бібліотека фігур, до стандартного еліпса, прямокутника, вектора, кривої, багатогранника і округленого прямокутника додано ще 17 фігур, серед яких: трикутник рівнобедрений, трикутник прямокутний, ромб, п'яти- і шестикутник, стрілки вправо, вліво, вверх, вниз; зірки: чотири-, п'яти- і шестикутна, прямокутна, округла і «думаюча» бульбашки для коміксів, серце, блискавка.
  3. Намалювавши фігуру, можна ще редагувати її параметри — повернути, розтягнути, змінити колір і фактуру.
  4. 7 різновидів залиття/контуру:
    1. Немає/відсутнє
    2. Однотонне
    3. Пастель
    4. Маркер
    5. Масло
    6. Олівець
    7. Акварель
  5. Також в меню «Вид» додані: нова лінійка, режим попереднього перегляду друку
  6. Можливість отримання матеріалу для редагування зі сканера
  7. Тепер можливо використовувати різні стилі для кожного фрагменту тексту всередині однієї рамки
  8. Шкала масштабу нанесена як в сторону збільшення, так і в сторону зменшення.

Виділення

Виділений фрагмент стає «плаваючим» (він може бути перенесений в будь-яке місце робочої області без зміни самої картинки), а його місце заповнюється фоновим кольором. При цьому, якщо в момент початку перетягування натиснута клавіша Ctrl, в початковій позиції залишається «штамп» — туди карбується копія плаваючого виділення (при первинному переміщенні виходить так, ніби віднесена копія виділеного, а на вихідному місці нічого не змінилося). Якщо натиснута клавіша Shift — то подібний штамп робиться і у всіх проміжних точках переміщення.

Недоліки

  1. Відсутня функція зміни яскравості(насиченості), контрасту і т. д.
  2. Немає можливості при зміні розміру вказати бажаний розмір у пікселях (функція з'явилась в Windows 7).
  3. Неможливо вирівняти шрифт за правим краєм, чи по центру.
  4. Неможливо зрушувати кордони області виділення (при цьому змінюються пропорції виділеного фрагменту).
  5. Неможливо обертати фігури на певну градусну міру.

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.