Французький квартал (Новий Орлеан)

Французький квартал (англ. French Quarter, фр. Vieux Carré) — найстаріша частина Нового Орлеана.

Французький квартал
Загальна інформація
29°57′30″ пн. ш. 90°03′54″ зх. д.
Країна  США
Адмінодиниця Новий Орлеан
Площа 1,7 квадратний кілометр
Населення 3888 осіб (2010)
Поштовий індекс 70116
Транспорт
Зовнішні посилання:
У проєкті OpenStreetMap
Карта
Французький квартал
Французький квартал (США)
 Французький квартал у Вікісховищі
Бурбон-стріт, центральна вулиця Французького кварталу.

Історія

З ростом Нового Орлеана, довгий час місто розширювався навколо Французького кварталу. Серед франкофонів Нового Орлеана квартал відомий як Vieux CarréСтара місцевість, Старий кут»). Сьогодні мешканці міста називають його просто «Квартал»[1]. Центральна і одна з найвідоміших вулиць кварталу — Бурбон-стріт (фр. Rue Bourbon).

У 1788 році пожежа пошкодила або знищила більшість будівель Кварталу. У 1794 році інша пожежа також пошкодила багато споруд. З покупкою американцями Луїзіани, в місті з 1804 року стали селитися англофони, в результаті чого Новий Орлеан став швидко розширюватися. Наприкінці XIX століття в районі Французького кварталу стали заселятися вихідці з Ірландії та Італії.

Французький квартал — одне з найважливіших історичних місць в освоєнні Європейці Луїзіани. 21 грудня 1965 він став Національним історичним пам'ятником, а 15 жовтня 1966 Квартал був внесений до Національний реєстр історичних місць США[2][3].

Наслідки урагану Катріна

Основна стаття: Ураган Катріна

Як і в інших частинах міста, розроблених до кінця 19-го століття, і на більш високій землі передували системи дамбі Нового Орлеана, Французький квартал залишався практично сухим після Ураган Катріна. Його висота становить 1,5 м над рівнем моря. Деякі вулиці були незначно затоплені, а також кілька будівель завдано значної шкоди вітром. Більшість основних визначних пам'яток отримали лише незначні пошкодження. Крім того, квартал в значній мірі уник грабежів та насильства, які мали місце після шторму. Майже всі антикварні магазини і художні галереї у французькому кварталі, наприклад, були недоторканими.

Мер Рей Негін офіційно відкрив Французький квартал 26 вересня 2005 року (майже через місяць після шторму), для власників бізнесу, щоб оглянути їх майно і прибирати. Протягом декількох тижнів, велика частина підприємств французького кварталу була відновлена. Новоорлеанська історична колекція науково-дослідницького центру Вільямс була першим новим будівництвом, яке завершено у французькому кварталі після урагану Катріна.

Демографія

За даними переписом 2000 року налічувалося 4,176 чоловік, 2,908 домашніх господарств і 509 сімей, які проживають в цьому районі. Щільність населення становила 3212 / км ².

За даними перепису 2010 налічувалося 3,813 чоловік, 2,635 домашніх господарств, і 549 сімей, які проживають в цьому районі.

Розміщення

Французький квартал на карті

Французький квартал знаходиться на 29 ° 57'31 "N 90 ° 03'54" W і має висоту 0,3 метра над рівнем моря. За даними Перепису населення США, район має загальна площа 1,7 квадратних кілометрів. 1,3 квадратних кілометрів, з яких земля і 0,4 квадратних кілометрів (25,76%) з яких є вода.

Кордони

Найбільш загальне визначення Французького кварталу включає в себе всі землі, що простягнувся вздовж Міссісіпі (річка) від Канал-Стріт до Еспланаді-авеню (13 блоків) і вглиб Північної Рампарт-стріт (від семи до дев'яти блоків). Вона дорівнює площею 78 квадратних блоків. Деякі визначення, такі як закони міста зонування, виключають властивості, з якими стикаються Канал-стріт, які вже перероблені на той час вважалася архітектурно збереженими, а також ділянку між Декатур-стріт і річки, багато з яких вже давно служив у промислових і складських функцій.

Будь-яка зміна структури в інших блоках підлягає перегляду комісією Vieux Carré, яка визначає, чи підходить пропозиція історичному характеру району. Її кордони, як це визначено комісією міського планування є: Еспленейд Авеню на північ, річка Міссісіпі на схід, Канал-стріт, Декатур-стріт і Ібервіль-стріт на півдні і Бейсін-стріт, Сент-Луїс-стріт і Норт Рампарт-стріт до захід.

Національна історична пам'ятка району, як стверджується, складає 85 блоків.

Прилеглі райони

  • Фабур Маріньї (схід)
  • Міссісіпі (річка) (південь) (захід)
  • Центральний бізнес район
  • Ібервіль (північ)
  • Трем (північ)

Визначні місця

Площа Джексон

Площа Джексон у Французькому кварталі

Площа Джексон (раніше Place d'Armes або Пласа-де-Армас, французькою та іспанською мовами, відповідно), спочатку спроектований архітектором Луї Х. Пілль, є державним закритим парком розміром з міський квартал, розташований в передній частині французького кварталу (GPS 29.95748 ° N 90,06310 ° W). У середині 19-го століття, площа була названа в честь президента Ендрю Джексон.

Бурбон-Стріт

Бурбон-Стріт

Найвідомішою з французьких вулиць кварталу є Бурбон-стріт, або за адресою: Rue Bourbon, відомий своїми питними закладами. Більшість барів, часто відвідуваних туристами є новими, але квартал також має ряд помітних барів з цікавими історіями.

Ресторани

Околиця містить безліч ресторанів, починаючи від дорогих до дешевих, призначених як для туристів, так і для місцевих жителів. Деякі з них добре відомі, такі як Антуан і Тьяго, який були в бізнесі з 19-го століття.

Готелі

Проживання у французькому кварталі варіюються від великих міжнародних мережевих готелів до невеликих гостьових будинків тільки з однієї або двох кімнат.

Котеджі Одюбон представляють собою набір з семи розкішно обставлених котеджів креольського типу, два з яких використовував Джон Джеймс Одюбон на початку 19-го століття, коли він працював в Новому Орлеані, протягом короткого проміжку часу.

Французький квартал добре відомий своїми готелями в традиційному стилі, таких як Бурбон Орлеан, Hotel Монтелеоне, Royal Sonesta, Астор, та Omni Royal Orleans. Ці готелі пропонують прості розташування, прекрасний вид й історичну атмосферу.

Французький квартал у мистецтві

  • Саме у Французькому кварталі починається дія оскароносного мультфільму «Фантастичні літаючі книги містера Моріса Лесмора»
  • За французький квартал йде боротьба в телесеріалі «Первородні»
  • Згадку про Французький квартал також можна знайти у книзі Леслі Пірс «Лялечка»

Примітки

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.