Французько-івуарійський конфлікт

Збройне зіткнення між Францією і Кот-д'Івуаром — обмін авіаційними ударами між ВПС Кот-д'Івуару і ВПС Франції 6 листопада 2004 року. Розвитку конфлікт не отримав, довготривалих наслідків не мав.

Французько-івуарскій конфлікт

Дата: 6 - 7 листопада 2004
Місце: Кот-д'Івуар
Результат: знищення ВПС Кот-д'Івуару французької авіацією
Сторони
Кот-д'Івуар
Білорусь[1][2][3] (можлива участь)
Миротворчий контингент ООН
Франція
Командувачі
Лоран Гбагбо Жак Ширак
Військові сили
невідомо 6000 чоловік (миротворчого контингенту), ВПС Франції.
Втрати
60 загиблих[4], знищено на землі 2 літаки і 5 вертольотів 10 убитих і 31 поранений з Миротворчого контингенту ООН, 9 убитих, 23 поранених Французьких військових, 1 американський громадянин.

Хід конфлікту

4 листопада 2004 Лоран Гбагбо, президент Кот-д'Івуару, наказує провести серію авiанальотівв на позиції повстанців «Нової сили»[5].

Вдень 6 листопада два літаки Су-25 івуарійських ВПС завдали удару по позиціях французького миротворчого контингенту. 9 осіб було вбито, 31 поранено. Також загинув 1 американський громадянин. У засобах масової інформації згадується, що літаки були закуплені у Білорусі[6]. Більш того, пілотували машини, як повідомляється, білоруські громадяни[2][3], які були або діючими білоруськими військовослужбовцями, або найманцями[1]. Проте начальник прес-служби МО Білорусі заявив, що білоруські громадяни по державній лінії в Кот-д'Івуар не направлялися[7].

Через декілька годин французькі ВПС зробили наліт на аеропорт столиці Кот-д'Івуару Ямусукро, знищивши на землі два Су-25 і кілька вертольотів, які становлять весь технічний парк ВПС Кот-д'Івуару[5].

Президент Кот-д'Івуару Лоран Гбагбо заявив, що удар по позиціях миротворців був помилкою, а також запевнив, що «Кот-д'Івуар не воює з Францією». На наступний день у багатьох містах Кот-д'Івуару пройшли антифранцузькі акції протесту. Демонстрації супроводжувалися погромами районів з французькими громадянами і нападом лояльних Гбагбо сил на військову базу французьких військ[4]. Також відбувся бій між івуарійського і іноземними військовими в районі аеропорту Абіджана, де був пошкоджений 1 літак[4]. Всього, в результаті зіткнень 7 листопада, загинуло понад 40 осіб.

Після обміну авіаударами неподалік Абіджана президент Кот-д'Івуару висловив бажання почати мирні переговори.

Примітки

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.